banner29

İran'ın saldırısı sonrası ABD'den açıklama! 'Haberimiz vardı'

Kasım Süleymani'nin öldürülmesi sonrası 'intikam' yemini eden İran, Irak'ta bulunan ABD üslerine füzeli saldırı düzenledi. Saldırıya ilişkin açıklamada bulunan ABD askeri yetkilisi, ordunun saldırılardan önce uyarılmak için yeteri kadar vakti olduğunu söyledi.

Dünya 08.01.2020, 09:06 08.01.2020, 10:36

İranlı komutan Kasım Süleymani'nin Bağdat'ta düzenlenen hava saldırısıyla öldürülmesi sonrasında 'intikam' yemini eden İran, ABD'nin Irak'ta bulunan askeri üslerine füzeli saldırı düzenledi.

İran'ın füzeli saldırısında Ayn el Esed Hava Üssü'nde hiç bir ABD'li olmadığını belirten Amerikalı yetkililer, "Sığınaklara gidilmesi için yeteri kadar vakit oldu" dedi. Saldırı öncesinde ABD'li birliklerin uyarıldığını ifade eden yetkililer, İran'ın bazı saldırılarının hedefi bulmadığını söyledi.

Amerikalıların bölgede saldırıdan önce uyarılmak için gerekli vakitleri olduğunu açıklayan ABD'li yetkililer, "Saldırılardan önce sığınaklara gidilmesi için yeteri kadar vakit oldu. Ayn el Esad Hava Üssü'nde konuşlanan ABD'li yok" ifadelerini kullandı.

"UYARILMAK İÇİN YETERLİ VAKİT VARDI"

CNN televizyon kanalına konuşan bir ABD askeri yetkilisi, ordunun saldırılardan önce uyarılmak için yeteri kadar vakti olduğunu söyledi.

Yetkili, bu sayede tehlikeden etkilenebileceklerin sığınaklara gitmek için yeteri kadar süresi olduğunu aktardı. Yine kanala konuşan başka güvenlik yetkilileri ise Irak'taki Ayn el Esad Hava Üssü'nde ABD'lilerin olmadığını aktardı.

"ABD GEDEFLERİNE İSABET ETMEDİ"

CNN'e konuşan Iraklı yetkililer ise kendilerinden saldırılar sırasında hayatını kaybeden birilerinin olmadığını söyledi. İran'ın İngilizce televizyon kanalı Press TV ise füzelerin amaçlanan Amerikan hedeflerine isabet ettiğini söyledi.

Daha önce Amerikan televizyonlarına konuşan bazı Amerikalı yetkililer, İran'ın kimi hedeflerinin isabet etmediğini ifade etmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?