banner30

banner29

İran liderlerinden çarpıcı açıklama! 'Büyük değişim gerçekleşecek'

Son dakika haberine göre İran dini lideri Hamaney, Irak'taki ABD üslerinin vurulmasının ardından İran devlet televizyonuna açıklamalarda bulundu. Hamaney, "Dünyanın en güçlü ordusuna sahibiz. Sadece askeri güce sahip değiliz. Halkta da ekipman var. Büyük değişimler gerçekleşecek" dedi.

Dünya 08.01.2020, 11:35
İran liderlerinden çarpıcı açıklama! 'Büyük değişim gerçekleşecek'

İran dini lideri Hamaney, İran'ın Irak'taki ABD üslerine yönelik gerçekleştirdiği füze saldırısının ardından İran devlet televizyonuna canlı yayında açıklamalarda bulundu. Hamaney ABD'ye yönelik saldırının yetersiz olduğunu tüm ABD unsurlarının bölgeden çıkarılması gerektiğini vurguladı. Diğer hükümetlere de çağrıda bulunan Hamaney, "ABD ve Siyonistler ile hareket etmezseniz size düşman değiliz" dedi.

İşte İran dini lideri Hamaney'in yaptığı açıklamalar:

"Bugün de gördüğümüz gibi büyük bir şey yaşandı aslında bu bir devrim gibi nitelendirilebilir."

HALKTA DA EKİPMANLAR VAR

"Dünyanın en büyük askeri gücüne sahibiz. Sadece askeri güce sahip değiliz. Halkta da ekipmanlar var. Dünyanın gidişatı değişti. Büyük değişimler gerçekleşecek.Aynı zamanda bir inanca da bağlılar. Bir şeyler daha ileriye gidebilir. Aslı olan şey inanç içinde yaşamaya devam etmek. Umuyoruz ki askeri güce başvurulmaz."

"ABD'nin üslerine yaptığımız saldırı başarılı oldu. ABD bölgedeki yolsuzluğun kaynağı."

MEMNUNİYETSİZ DEĞİLİZ

"Almamız gereken dersler var. Bugün inancı sağlam gençlerimizin çokluğuyla birlikte bugünkü durumda memnuniyetsiz değiliz. Fakat dikkatli olmalıyız.

Şehitlerimiz ve Kasım Süleymani için bir şeyler söylemek istiyorum. Bizim dostumuz olan bu cesur adam şuanda cennette. Filistin'in unutulmasını istediler. Filistin'in kendi kontrolü altında olmasını istediler. Süleymani Gazze şeridinde tüm bunlara karşı 48 saat içerisinde İsrailliler ateşkes istedi. Onun gerçekleştirdiklerinden biri budur."

"İran devrimi yaşıyor ve başlıyor. İran başka bir ulusla tırmandırmak istemeyen barışçıl bir ülke. Biz dünyanın zorbalarıyla başa çıkmaya hazırız."

İRAN ABD'YE TOKAT ATTI

"Nükleer anlaşma görüşmelerine devam etmek ABD hegemonyasının önünü açacak. İran bu saldırı ile ABD'ye tokat attı. Fakat yeterli değil. ABD'nin bölgeden çıkması gerek. Nükleer anlaşma müzakereleri bir bahaneydi ama ABD artık bölgede istenmiyor."

DÜŞMANIMIZ ABD VE SİYONİSTLER

"ABD ve ülkemize zarar vermek isteyenler benzin zammı sonrasındaki krizden yararlandılar. Düşmanımız Amerika ve Siyonistlerdir. Bize karşı onlar ile birlikte hareket etmedikten sonra diğer hükümetleri düşman olarak görmüyoruz."

RUHANİ'DEN AÇIKLAMA

İran Devlet Başkanı Ruhani saldırı sonrasında İran devlet televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Ruhani, "Amerika Süleymani'nin elini kesebilir fakat İran buna bacağını keserek yanıt verecek" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?