banner29

İran'dan Türkiye'ye şok teklif!

İdlib'de düzenlenen alçak saldırının ardından bir ilk yaşandı. İran lideri Ruhani, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kapısını flaş bir teklifle çaldı.

Dünya 07.03.2020, 16:41 07.03.2020, 16:43
İran'dan Türkiye'ye şok teklif!

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Türkiye'ye Rusya'nın yer almayacağı Türkiye, İran ve Suriye ortak zirvesi önerdi.

Türkiye'nin Suriye ile ipleri koparmasının ardından bir ilk.

İran kaynakları Rugani'nin bu teklifini gayri resmi doğrularken Türkiye tarafından  konuya ilişkin henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

İRAN İDLİB'DE AĞIR YARA ALMIŞTI

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin İdlib kentinde düzenlediği operasyonlarda İran destekli 21 teröristin öldürüldüğü kaydedilmişti.

İran’ın Kum kentindeki Şii dini medreselere ait Hawzahnews sitesinin haberine göre, İdlib'de dün Zeynebiyyun Tugaylarına bağlı 18 ve Fatımiyyun Tugaylarına bağlı 3 militan öldürüldü. Öldürülenler için Kum kentindeki Fatıma-i Masume Türbesi'nde yarın cenaze töreni yapılacağı ve Masume Mezarlığı'nda defnedileceği öğrenilmişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı telefon görüşmesini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dün Sayın Putin’e de söyledim ‘Üs kuracaksanız yine kurun. Ama bizim önümüzden çekilin. Bizi rejimle baş başa bırakın’ dedim. Rusya’nın Suriye’de menfaatleri nedir inanın bunu çözebilmiş değiliz” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?