banner29

İran'dan umutlandıran haber

İran'da yüzlerce kişinin ölmesine neden olan koronavirüs salgını sonrası test sonucu pozitif çıkan İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Rıza Rahmani iyileşerek taburcu oldu.

Dünya 11.03.2020, 09:37 11.03.2020, 14:26
İran'dan umutlandıran haber

Çin'de ortaya çıktıktan sonra tüm dünyayı etkisi altına alana koronavirüs ile mücadele hız kesmeden devam ediyor. Asya ve Avrupa'da, birçok ülkeye yayılan virüs, İran'da geç alınan önlemler nedeniyle etkisini sert gösterdi.

Ülkede parlamentoya sıçrayan salgın, onlarca İranlı milletvekilini enfekte etti. Parlamento dışında hükümete de sıçrayan virüs, İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Rıza Rahmani'ye bulaşmıştı.

Enfekte olan bakan günlerdir karantina altında, yoğun bakımdaydı. Bakan Rıza Rahmani'nin iyileştiği bildirildi.

İran'ın yarı resmi haber ajansı Fars'ın haberine göre, Rahmani'nin danışmanı Ali Ekber Rızayi, "Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı, durumunun ağırlaşması üzerine hastanede yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu. Allah'ın yardımı ve doktorlar ile sağlık personelinin çabalarıyla iyileşerek hastaneden taburcu edildi." ifadelerini kullandı.

Rızayi, İranlı Bakan'ın nekahet dönemini evinde geçirdiğini belirtti.

İran medyası, 4 Mart'ta, Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı Rahmani'de Kovid-19 tespit edildiğini ve durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakım ünitesine alındığını duyurmuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?