banner29

Irkçı saldırganın ağabeyi konuştu! Ülkeyi terk ettiler...

İngiltere'nin Huddersfield şehrinde Suriyeli mülteci çocuğa ırkçı saldırıda bulunan kişi, annesiyle birlikte ülkeyi terk etti.

Dünya 30.11.2018, 12:18
Irkçı saldırganın ağabeyi konuştu! Ülkeyi terk ettiler...

İsmi Jamal olduğu belirtilen 15 yaşındaki Suriyeli mülteci çocuğun, öğrenim gördüğü Almondsbury Lisesi'nde İngiliz bir öğrencinin saldırısına uğrağı görüntüler tüm dünyada eleştirilerin hedefi olmuştu.

Sosyal medyada paylaşılan videoda Jamal'ın İngiliz öğrenci tarafından yere yatırıldığı ve kafasına su döküldüğü görülüyordu. Ayrıca videoda Jamal'ın kolunun kırık olduğu dikkat çekmiş, bunun nedeninin daha önce maruz bırakıldığı ırkçı saldırılar olduğu belirtilmişti.

Videonun paylaşılmasından bir gün sonra Jamal'ın kız kardeşinin de daha önce saldırıya uğradığı ortaya çıkmış ve onun da görüntüleri oldukça tepki çekmişti.

Polisten yapılan açıklamada, olayın daha önce ihbar edilmediği ancak videonun ortaya çıkmasıyla konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirilmiş, 16 yaşında bir erkek öğrencinin sorgulandığı kaydedilmişti.

SALDIRGAN ÇOCUĞUN KARDEŞİ KONUŞTU

Jamal'a saldıran İngiliz çocuğun ağabeyi, olayla ilgili Daily Mail gazetesine konuştu.

İsmi açıklanmayan ağabey, ırkçı saldırı haberlerine adı karışan kardeşinin annesiyle birlikte ülkeyi terk ettiklerini ve başka bir ülkedeki akrabalarının yanında kalacaklarını söyledi.

Kardeşi için kefalet ücreti ödemediklerini berliten ağabey, intikam için kardeşinin darp edildiği söylentilerini yalanladı.

16 yaşındaki ağabey, olası saldırılara karşı evlerinin önünde polis ekiplerinin nöbet tuttuklarını söyledi ve "Zarar görmemiz imkansız, dışarı bizi koruyan koca bir ordu var" dedi.

'IRKÇI BİR SALDIRI DEĞİLDİ'

Jamal'a saldırıda bulunan İngiliz çocuk, dün ifadesinde 'ırkçı bir saldırı gerçekleştirmediğini' söylemiş ve kendisine sadece 'saldırma' suçu yöneltildi.

Daha önce Jamal'a saldırmadığını da belirten çocuk, Sun Online'a yaptığı açıklamada "Olanlardan dolayı üzgünüm ve anlaşılmasını istediğim bir şey var. Bu, ırkçı bir saldırı değildi. Aramızda bir gün önce başlayan bir tartışma vardı. Aramız iyiydi" dedi.

ÇOCUK VE AİLESİ İÇİN YARDIM TOPLANDI

Suriyeli mülteci çocuk ve ailesine yardım için 9 saatte 33 bin İngiliz sterlini yardım toplandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?