banner30

banner29

İsrail'den flaş iddia! Aşısını bulduk...

İsrail basını, ülkede koronavirüs aşısının geliştirildiğini ve birkaç gün içinde kamuoyuna duyurulacağını yazdı.

Dünya 12.03.2020, 09:25
İsrail'den flaş iddia! Aşısını bulduk...

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyada hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 4 bin 550 kişi hayatını kaybetti. Ölümcül virüs tüm dünyada büyük paniğe neden olurken, İsrail basınından hastalığın tedavi yöntemi ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

İsrail'de yayınlanan Haaretz gazetesi, İsrail'deki bir araştırma merkezinin yeni tip koronavirüse karşı aşı geliştirdiğini "birkaç gün" içinde kamuoyuna duyuracağını iddia etti.

Gazetenin haberinde, Ness Ziona kentindeki İsrail Biyolojik Araştırmalar Enstitüsündeki araştırmacıların Covid-19'a karşı aşı geliştirmek için çalışmalar yürüttüğü belirtildi.

İsrail Sağlık Bakanlığından isimleri açıklanmayan yetkililere dayandırılan haberde, uzmanların virüsün biyolojik mekanizmasını anlamada "önemli bir mesafe" katettiği ve Covid-19'a karşı bir aşı geliştirdiklerini "birkaç gün" içinde kamuoyuna duyuracağı ileri sürüldü.

Test süreci aylarca sürebilir

Söz konusu aşının bir dizi deney ve testten geçtikten sonra kullanıma hazır olabileceği, bu durumun da aylarca sürebileceği iddialarına yer verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?