İsrail’den hava saldırısı

İsrail Golan Tepeleri’ne yapılan saldırı nedeniyle Esed rejimine ait hedeflere hava saldırısı düzenlendi.

İsrail’den hava saldırısı

İsrail ordusu tarafından dün yapılan açıklamada, Suriye tarafından İsrail’in Golan Tepeleri’ne yapılan saldırı nedeniyle Suriye'nin güneyinde Esed rejimine ait hedeflere hava saldırısı düzenlendiği belirtildi. 

Şarkul Evsat'ın haberine göre, İsrail ordusu tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Hava saldırıları sırasında, Suriye bölgelerinde bulunan gözlem noktaları ve istihbarat toplama araçları da dahil olmak üzere çeşitli bölgeler hedeflendi" ifadeleri kullanıldı.

Esed rejimine bağlı haber ajansları, "İsrail helikopterleri Suriye'nin güneybatısındaki Kuneytra'daki 3 alanı hedefledi ve saldırılar iki kişinin yaralanmasıyla sonuçlandı” bilgisini geçti.

İsrail ordusu, Golan'daki patlama nedeniyle ise ölen ya da yaralanan olmadığını, ancak sınırın İsrail tarafında sivil bir ev ve aracın zarar gördüğünü belirtti.

İran destekli Lübnan Hizbullah grubunun bir üyesinin, pazartesi günü İsrail tarafından Şam Havalimanı yakınlarına düzenlenen hava saldırısı sonucu öldürülmesinin ardından İsrail-Suriye sınırında gerginlikler artış gösterdi.

İsrail ordusu, bu saldırıdan itibaren, Lübnan ve Suriye ile olan sınırında askeri kuvvetlerini artırdığını açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5