banner29

İşte 1 milyar dolarlık aşı!

Çin'den başlayarak dünyanın çok sayıda ülkesine yayılan koronavirüs aşısı için ülkeler seferber oldu. ABD koronavirüsle mücadele etmek için 2.5 milyar dolarlık bütçe ayırdı. Bu bütçenin 1 milyar doları hastalığa karşı aşı geliştirilmesi için kullanılacak.

Dünya 25.02.2020, 16:45
İşte 1 milyar dolarlık aşı!

Koronavirüs Çin dışında Avrupa ve Orta Doğu'da yayılmaya devam ederken, ABD koronavirüs ile mücadele etmek için 2.5 milyar dolarlık bütçe ayırıyor. Bu bütçenin 1 milyar doları hastalığa karşı bir aşı geliştirilmesinde kullanılacak.

Dünyanın dört bir yanında ülkeler, geçtiğimiz yılın son günlerinde Çin'de grip benzeri semptomlar ile ortaya çıkan koronavirüs (covid-19) salgınının önüne geçebilmek için girişimlerini artırıyorlar.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Kongre'den talep edilen bütçenin 1 milyar dolardan fazla kısmının koronavirüs aşısı geliştirilmesi için ayrılacağı belirtilirken, bütçenin geri kalanının tedaviye ve maskeler gibi kişisel koruyucu ekipmanların stoklanmasına ayrılacağı belirtildi.

ABD ve Güney Kore orduları dün yaptıkları açıklamada endişelerin arttığı koronavirüs salgını nedeniyle müşterek eğitim programında kesintiye gidebileceklerini açıkladılar. Bu gelişme, salgının ABD ordusunun küresel faaliyetlerine etkisine en net örnek olarak ifade ediliyor.

Yorumlar (1)
Bu bir saptamadır 1 yıl önce
Eğer aşı ABD de bulunursa bulmak için 2.5 milyar dolar ayrıldı kelimesi hedef şaşırtmak içindir zannediyorum ki zaten bulunmuş olan aşıyı bulabilmek için ayrıldı denmiş olacakki bu da virüsün buradaki küresel güçler tarafından geliştirilip yayıldığının bir göstergesidir.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?