banner29

Kamala Harris'in kız kardeşi Maya Harris kimdir?

Kamala Harris, Başkan Yardımcısı seçilen ilk Siyah ve ilk Asyalı-Amerikalı kadın olarak çığır açtı. Peki Kamala Harris'in kız kardeşi Maya Harris kimdir? Maya Harris kaç yaşında? Maya Harris ne iş yapıyor? İşte detaylar...

Dünya 07.11.2020, 22:48
Kamala Harris'in kız kardeşi Maya Harris kimdir?

Kamala Harris, Başkan Yardımcısı seçilen ilk Siyah ve ilk Asyalı-Amerikalı kadın olarak çığır açtı. Peki Kamala Harris'in kız kardeşi Maya Harris kimdir? Maya Harris kaç yaşında? Maya Harris ne iş yapıyor? İşte detaylar...

Kamala Harris , Demokratik Ulusal Kongre'de Başkan Yardımcısı adaylığını kabul ettiğinde , kendisini seçmenlere yeniden tanıtmak ve "içinde doğduğunuz aile ve seçtiğiniz aileyi içeren aile" tanımı hakkında konuşmak için biraz zaman ayırdı. . "

Onun kız kardeşi Maya bile Kamala'nın Jack Bobby Kennedy olarak anılır olmuştur, 53, sırdaşı ve siyasi danışman yakın.

National Center for Lesbian Rights eski başkanı Maya'nın arkadaşı Kate Kendall, Nisan 2019'da Talking Points Memo'ya yaptığı açıklamada , "[Harris kardeşlerin] kendi davranışlarında daha büyük bir dürüstlük var. " John Kennedy ve Bobby Kennedy'ye çok politik, son derece hırslı ve düşünceli bireylerin bir örneği olarak. "

Burada, Kamala Başkan Yardımcısı seçildiğine göre, biraz daha Maya hakkında.

O ve Kamala her zaman yakın olmuşlardır.

Kamala, geçen yıl Washington Post'a verdiği röportajda kız kardeşi için “Kırılmaz bir bağ kurduk” dedi . "Bunu düşündüğümde, hayatımızdaki tüm neşeli anlar, tüm zorlu anlar, tüm geçiş anları hep birlikte olduk."

Maya, 2014 yılında kız kardeşinin Douglas Emhoff ile olan düğününü bile yönetti . Ve sıra Kamala'yı tarihi DNC konuşması için tanıtma zamanı geldiğinde, Maya yakınlıklarından bahsetti.

"Büyürken, cennet beni alan zavallı çocuğa yardım et çünkü kız kardeşim hemen arkamı kollamak için orada olacaktı" dedi. "Şimdi sen ve Joe, demokrasimizi korumak için savaşırken arkanızdayız."

Maya ablası gibi bir avukattır.

Maya, lisans derecesini California-Berkeley Üniversitesi'nden aldı ve daha sonra Stanford Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Maya, 2014 yılında bekar bir anne olarak üniversite ve hukuk fakültesine gitme deneyiminden bahsetti. (Meena adında bir kızı var.) “Bekar bir genç ebeveyndim ve çocuk bakımına erişimim olmasaydı ve her ikisinin için de ödeme yapmam için mekanizmalarım olmasaydı, yapabileceklerimi yapamazdım. üniversite harcı ve hukuk fakültesi harçım, ” dedi MSNBC'de .

Annesi ve teyzesi gibi 35 yaşındaki Meena, Stanford ve Harvard Hukuk'tan mezun olan ve daha önce Slack ve Uber gibi büyük teknoloji şirketlerinin politika departmanlarında çalışan bir avukattır. O şimdi Olağanüstü Kadın Eylem Kampanyası, Maya Angelou en esinlenerek bir organizasyonun kurucusu ve CEO'su olarak görev yapmaktadır “ Olağanüstü Kadın ” misyonu toplumsal nedenlere farkındalık getirmektir şiir, ve o son zamanlarda adında bir kitap yazdı Kamala ve Maya'nın Büyük Fikir , hangi annesi ve teyzesinden ilham aldı.

2020 DNC sırasında Meena, Kamala Harris'i tanıtan birkaç kadından biriydi. "Bana istediğim her şeyi yapabileceğimi ya da olabileceğimi öğreten rol modelimsin," dedi. Ayrıca kendi iki kızından da bahsetti: "Ve şimdi ben bir anne olduğuma göre, kızlarıma ve onlara benzeyen pek çok kıza neyin mümkün olduğunu ve dünyada bu kadar şiddetli hareket etmenin nasıl bir şey olduğunu gösteriyorsunuz. kendi benzersiz yollarıyla müthiş, olağanüstü kadınlar. "

Kız kardeşinin başkanlık kampanyasının yürütülmesine yardım etti.

Maya, ablasının başkanlık kampanyasının başkanlığını yaptı, ancak bu onun başkanlık yarışındaki ilk deneyimi değildi. Daha önce, Hillary Clinton'ın 2016 kampanyasında kıdemli politika danışmanı olarak görev yaptı.

Bundan önce, Ford Vakfı ve Kuzey Kaliforniya ACLU'da yönetici pozisyonlarında bulundu ve 29 yaşında Sacramento'daki Lincoln Hukuk Okulu'nda görev aldığında gelmiş geçmiş en genç hukuk fakültesi dekanlarından biri oldu .

Kamala geçtiğimiz günlerde Politico'ya "Maya'yı tanıyan çoğu insanın size tanıdıkları en zeki insanlardan biri olduğunu söyleyeceğini düşünüyorum" dedi . "Bu kampanyada bu kadar yüksek düzeyde çalışmaya gönüllü olduğu ve her zaman olduğu gibi olduğu gerçeği - günün her saati çalıştığı ve muhtemelen kampanyadaki en çalışkan insanlardan biri olmasa da en zoru olduğu gerçeği - hissediyorum çok kutsanmış. "

Son zamanlarda lupus ile olan deneyiminden bahsetti.

Maya, geçmişte MSNBC'de siyasi analistin çok kamusal rolünü yerine getirmiş olsa da, kişisel hayatı konusunda nispeten özeldir. Ancak 2020 yılının Nisan ayında, Dr. Anthony Fauci'nin etkili olmadığını söylemesine rağmen, Trump'ın hidroksiklorokin ilacını COVID-19 için potansiyel bir tedavi olarak teşvik ettiği göz önüne alındığında, lupus ile olan deneyiminden bahsetti . (Hidroksiklorokin, lupuslu insanlar için gerekli bir ilaçtır.)

Harris Twitter'da paylaştığı Twitter'da "Lupusum var. Bundan daha önce kamuoyuna konuşmadım. Ama sonra koronavirüs vurdu, siyah insanları endişe verici oranlarda öldürdü ve Trump gereksiz yere lupus hastalarını - orantısız biçimde siyah kadınları - daha yüksek riske soktu," diye yazdı Harris onu paylaştı. hikaye. İleti dizisine, diğer lupus hastası Amiee Kushner'ın bir videosunu ekledi, "Trump gereksiz yere hidroksiklorokin çalıştırdı, yaklaşık 30 milyon doz depoladı ve Amiee gibi lupus hastalarının stabilize etmek için aldığı birincil ilaç eksikliğine neden oldu. hastalık ve hayatlarını yaşa. "

Maya, kocası Tony West ile Stanford Hukuk Fakültesi'nde tanıştı.

West, ABD Senatosu'nun eski bir Yardımcı Başsavcısıdır ve şu anda Uber'in Baş Hukuk Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?