banner29

Kamala Harris'in kocası Douglas Emhoff Kimdir?

Kamala Harris, Başkan Yardımcısı seçilen ilk Siyah ve ilk Asyalı-Amerikalı kadın olarak çığır açtı. Peki Kamala Harris'in eşi Douglas Emhoff kimdir? Douglas Emhoff kaç yaşında? Douglas Emhoff ne iş yapıyor? İşte detaylar...

Dünya 07.11.2020, 22:01 13.11.2020, 00:15
Kamala Harris'in kocası Douglas Emhoff Kimdir?

Kamala Harris, Başkan Yardımcısı seçilen ilk Siyah ve ilk Asyalı-Amerikalı kadın olarak çığır açtı. Kocası Douglas Emhoff, ülkenin ilk İkinci Beyefendisi olmaya hazırlanıyor. Burada, Emhoff'un geçmişine bir göz atıyoruz ve eşinin siyasi kariyeri için tutarlı desteğini listeliyoruz.

O bir eğlence avukatı.

Brooklyn, New York'ta doğmuş olmasına rağmen, Emhoff'un hayatı üzerinde tartışmasız en büyük etkiye sahip olan California'dır. Güney Kaliforniya Üniversitesi'nin Gould Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu, sol sahilde eşiyle tanıştı ve evlendi ve DLA Piper Hukuk Bürosunda ortak olarak bulunduğu yer burasıydı.

Emhoff, "büyük iç ve dış şirketleri ve karmaşık iş, gayrimenkul ve fikri mülkiyet dava anlaşmazlıklarında Bugünkü en profil bireyler ve etki sahibi bazı temsil eder."

Harris'in Biden'ın başkan yardımcısı seçimi olarak duyurulmasından önce, zamanını Kaliforniya ve DC arasında bölüyordu, ancak Ağustos ayından bu yana, Demokratik bilet için destek toplayan yolda zaman geçirmek için firmasından izin aldı.

Önceki evliliğinden iki çocuğu var.

1992'de Emhoff, Prettybird yapım şirketini kurmaya devam eden ilk karısı Kerstin ile evlendi. 16 yıl sonra boşanmış olsalar da, yakın kaldılar - Harris'in başkanlık seçimine yardım etmek için gönüllü bile oldu.

Emhoff ve Kerstin'in birlikte iki çocuğu var, Cole ve Ella ( adı John Coltrane ve Ella Fitzgerald'dır.) Cole, Colorado College mezunudur ve Ella , Parsons School of Design'da Güzel Sanatlar okuyor.

Çocuklar büyük ölçüde siyasi spot ışıklarının dışında kalıyor olsalar da, hem Emhoff hem de Harris ( "Mamala" olarak adlandırdıkları söyleniyor ) "neredeyse biraz fazla işlevsel" harmanlanmış aileleri için zaman ayırıyorlar.

Emhoff'un ilk eşinden boşanmasından birkaç yıl sonra, Halkla İlişkiler danışmanı Chrisette Hudlin ikisini kurarken Harris, California'nın başsavcısı olarak görev yaptı. Hudlin , Marie Claire'e "Ona daha çok bir avukat olarak bakıyordum, ancak toplantının sonunda onu sadece bir insan olarak beğeniyordum" dedi . Emhoff, Harris'le bir etkinlikte kısaca buluştuğundan bahsetti ve Hudlin, arkadaşına kurduğu hayranlıktan yeterince büyülendi.

"İlk buluşmamızın ertesi sabahı @DouglasEmhoff bana önümüzdeki birkaç ay için uygun tarihlerinin bir listesini e-posta ile gönderdi: 'Bu işi yapıp yapamayacağımızı görmek istiyorum.' Ve başardık, "Harris, 2020'de kocasının doğum gününü kutlayan bir tweet'e yazdı.

Emhoff, bir yıldan biraz fazla bir süre çıktıktan sonra Harris'in dairesinde diz çökerek ona evlenme teklif etti.

Ailesiyle yakın

COVID-19 salgını ailesiyle fiziksel olarak olmayı zorlaştırsa da, sosyal medyada onlara olan takdirini paylaştı ve ailenin haftalık sanal buluşmalar yaptığını doğruladı.

Emhoff , seçimden önce çocuklarıyla yaptığı röportajda "Belki hayatlarımız biraz değişti, ama biz değişmedik," dedi . "Hala aynı konuşmalar, aynı bağ, aynı sevgi, her zaman sahip olduğumuz aynı destek. Çok gurur duyuyorum. Ve bu beni mutlu ediyor."

Harris'in siyasi hırslarını çok destekliyor.

Bazı adayın eşi ezici biraz ömrünü bulabilirsiniz iken Harris anlatan, onun başkanlık koşmak başladığında, Emhoff tamamen tecrübe kucakladı THR deneyim olmuştu "sonsuz büyüleyici." Sonrasında sosyal medya paylaşımlarının çoğu Harris'in kampanyasını ve daha sonra Biden / Harris kampanyasını destekliyordu - twitter biyografisi onu " @kamalaharris koca " olarak tanımlıyor .

Kalabalık demokratik adaylar alanında 2020 seçimleri için aylarca yarışan Kaliforniyalı Senatör Kamala Harris 3 Aralık 2019'da başkanlık kampanyasını sona erdireceğini duyurdu. Emhoff , "O kararı verdi ve karar ne olursa olsun onu destekleyecektim," dedi . "Ama ben onun siyasi danışmanı değilim. Ben onun kocasıyım. Bu yüzden benim rolüm onun yanında olmak, onu sevmek, onu geri kazanmak, ona yardım etmek."

Harris, Biden'ın koşucu arkadaşı olarak pozisyonunu kabul ettikten sonra, Emhoff hem sanal hem de sosyal olarak mesafeli kişisel etkinliklerde ve sosyal medyasında kesintisiz desteğini sürdürdü. "Ben Kamala için daha da fazla empati ve bu kampanya kaldıktan sonra ona daha fazla saygı duyan" diye anlattı Glamour . "Bu yakınlaştırır bir tam gün ya da dışarı izi tam gün olsun, eğer gerçekten bile. O şiddetli. Orada kendine bir parça dışarıda bırakın ben ben yorgunum geri gelip, ve o, gibi bak? " O ekledi , "Şimdi ona ne kadar koyduğunu anlıyorum - nereye gittiğine ulaşmak ve bunu yaptığı düzeyde yapmak için ne kadar kalp ve ruh harcıyor. Bu olağanüstü."

Hatta seçim gününde, o ben gurur eşim ait değilim", kampanya personeli ile sanal bir toplantı sırasında çekilen bir fotoğrafın yazısı söyleyerek Harris için onun sevgi dolu destek paylaşmaya devam @KamalaHarris bile gururlu arasında tüm bu @JoeBiden takımı. Let şu işi!"

Siyasi eşlerle arkadaş canlısı.

Emhoff, sosyal medyada eski aday Pete Buttigieg'in kocası Chasten Buttigieg ile yakın. İkili birlikte özçekimler paylaştılar ve Instagram Canlı sohbetlerine ev sahipliği yaptılar, başlangıçta Harris-Buttigieg'in 2020 adaylığını güvence altına alması durumunda bir Harris-Buttigieg takımı görmeyi uman bazı hayranları beslediler.

Harris resmi olarak Joe Biden'ın aday arkadaşı ilan edildiğinde, Emhoff, Biden'in eşi Dr. Jill Biden tarafından iki eşin paylaştığı bir fotoğrafı ve "İşte gidiyoruz @DrBiden" başlığını içeren bir fotoğrafı retweetledi.

Jill Biden Marie Claire'e şunları söyledi: "Pek çok insan bunun diğer tarafında bir adayın eşi olarak olmanın nasıl bir şey olduğunu bilmiyor . Bu sizin aradığınız bir rol değil - ama inanılmaz bir onur ve güçlü bir platform. Kendime bunu ziyan etmeyeceğime söz verdim ve Doug'ın da olmayacağını biliyorum. İlk ikinci beyefendimiz olarak yaptığı harika şeyleri görmek için sabırsızlanıyorum. "

Yorumlar (1)
Saba Çelebi 8 ay önce
Allahım bu nasıl korkunç bir çeviri ... Okurken gözlerim kanadı...
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?