Kim Jong'dan Trump'a açık tehdit! 'Eğer bir daha Roket Adam dersen...'

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, kendisine 'Roket adam' diyen ABD Başkanı Donald Trump'ı tehdit etti. Pyongyang yönetimi, "Eğer Trump tekrar aynı ifadeyi kullanırsa çok tehlikeli sonuçları olur" açıklamasını yaptı.

Kim Jong'dan Trump'a açık tehdit! 'Eğer bir daha Roket Adam dersen...'

ABD ile Kuzey Kore arasında son günlerde tırmanan gerilim bugün yeni bir boyut kazandı. ABD Başkanı Donald Trump'ın geçtiğimiz günlerde, "Kim Jong-un'a roket adam diyorum çünkü o füze fırlatmayı seviyor" sözlerine Pyongyang yönetiminden çok sert bir açıklama geldi.

Kuzey Kore devlet ajansı KCNA'ya konuşan üst düzey Kuzey Koreli yetkili Choe Son Hui, Trump'ın bu sözlerini eleştirdi. NATO Zirvesi için gittiği İngiltere'nin başkenti Londra'da basın mensuplarının sorunu yanıtlayan Trump, roket adam lakabını tekrar kullanmış ve bu konuya açıklık getirmişti.

Reuters'ın son dakika gelişmesi şeklinde servis ettiği açıklamada Choe Son Hui, "Eğer Trump bir kez daha "roket adam" lakabını kullanırsa, iki yıl önceki gibi, "çok tehlikeli sonuçları" olacağını dile getirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut Akar
Mahmut Akar - 2 ay Önce

Biri deli, öbürü akıllı değil

Uygurlu mahmut
Uygurlu mahmut - 2 ay Önce

Sen kimsin uygurları temsil ediyorsun,hangi uygur ne zaman tek erdoğandan umutlu olmuş?Erdoğan uygurlar için çinde mutlu demesindenmi umut beklemiş amk yalakası...

Mahmut buğrakhan
Mahmut buğrakhan - 2 ay Önce

S*k**r git .... en kimsin lan uygurları temsil ediyorsun,tipine s**kyim

SIRADAKİ HABER

banner5