banner30

banner29

Koronavirüs ile alakalı sarsıcı komplo teorisi!

Koronavirüsün kaynağıyla ilgili komplo teorilerinin ardı arkası kesilmiyor. Aşı karşıtlarını susturmak için yapıldı denilen koronavirüs için şimdi de Yahudilerin oyunu olduğunu ileri sürenler var. Kan grubuna göre öldürme oranı ayarlandı iddiası da var, siyahileri 4 kat daha fazla öldürüyor diyen de...

Dünya 10.05.2020, 10:11 10.05.2020, 10:17
Koronavirüs ile alakalı sarsıcı komplo teorisi!

Covid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki vakalara ilişkin verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre, dünya genelinde Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 280 bin 162'ye, vaka sayısı 4 milyon 97 bin 429'a ulaştı. Koronavirüs salgını ile ilgili komplo teorilerinin ise ardı arkası kesilmiyor. İşte o iddialardan/komplo teorilerinden bazıları...

David Icke'den uçuk iddialar Bu konuda 1 numaralı isim hiç şüphesiz eski bir futbolcu olan komplo teorisyeni David Icke... David Icke, önce 5G ağlarıyla koronavirüsün yayılması arasında bir bağ olduğunu iddia etmiş ardından ise virüsün arkasında Yahudi bir grubun olduğunu öne sürmüştü. Icke'nin son iddiası ise koronavirüs salgınının, 'aşıları halka zorla yapmak için bir efsane olduğu' olmuştu.

Liverpool'ün yıldızı da etkilendi David Icke'nin iddialarıyla etkilenen isimlerden biri de Liverpool'un savunmacısı Dejan Lovren'di... 30 yaşındaki futbolcunun David Icke'nin son teorisini destekleyip, Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in "Teşekkürler sağlık çalışanları" paylaşımına "Oyun bitti Bill. İnsanlar kör değil" yanıtını yazarak tepki göstermişti.

Dejan Lovren'in ardından bu kez de Arsenal ve İngiltere Milli Takımı'nın eski yıldızı Sol Campbell, korona virüsle ilgili çok tartışılacak bir komplo teorisine imza attı. Sol Campbell, korona virüsten siyahi insanların beyazlara göre 4 kat daha fazla ölme olasılığı olduğunu ileri sürdü.

İngiliz eski stoper, sosyal medya hesabından bir videoyu "Virüs doğal mı yoksa tasarlanmış bir hata mı? Acaba bu virüs kasıtlı olarak belirli bir kan grubuna mı saldırıyor?" ifadeleriyle paylaştı.

Toni Nadal 'Bill Gates biliyordu' demişti Öte yandan ünlü tenisçi Rafael Nadal'ın amcası Toni Nadal da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Bill Gates'in yeğenini korona virüs nedeniyle uyardığını açıklamıştı. Marca'ya konuşan Toni Nadal, "Yeğenim Güney Afrika'da Bill Gates ile konuşmuş ve Çin'de corona virüs hakkında neler olacağını sormuş.

Bill Gates ise yakın zamanda işlerin daha da kötüye gideceğini ve virüsün tüm dünyaya yayılacağını söylemiş. "Eğer önlem almazsak tehlikenin çok ciddi boyuta ulaşacağından bahsetmiş" sözlerini kullanmıştı.

Çinli bilim insanları yeni tip koronavirüs’ün hangi kan gruplarını nasıl etkilediği ile ilgili bir çalışmanın sonuçlarını yayımladı. Söz konusu çalışmaya göre Kan grubu A olanların koronavirüse yakalanma riski daha fazla. 0 olanlar daha az etkileniyor.

Önce Çinli bilim insanlarının duyurduğu çalışmaya bakalım. Virüsün merkezi Vuhan ve Shenzhen kentindeki üç hastanedeki vakaları inceleyen uzmanlar, bin 775 enfekte olmuş kişiyle virüs nedeniyle hayatını yitiren 206 kişiyi inceledi. İncelenen kişilerin yaş aralığı 18.6 – 45 olarak belirtildi.

Buna göre kan grubu A olanların virüse yakalanma oranlarının daha yüksek olduğu, en az etkilenenlerin ise kan grubu 0 kişiler olduğu ifade edildi. Araştırmaya göre Corona Virüs ile kan grubu arasındaki enfekte olma riski ilişkisine dair oranlar şöyle: A Kan Grubu: Yüzde 37.75 0 Kan Grubu: Yüzde 25.80

Analiz sonuçları A grubu bireylerin, kan grubu A olmayanlara göre COVİD-19 açısından daha yüksek risk taşıdığı, 0 kan grubuna sahip bireylerin enfekte olma risklerinin ise daha düşük olduğunu ortaya koyuyor. Independent‘ın aktardığı habere göre çalışmada anlamlı sonuçlara ulaşılamadığı için AB ve B kan gruplarının virüs ile ilintisi ile ilgili istatistiki bir veriye yer verilmedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?