banner29

Koronavirüs yayılmaya devam ediyor şimdide ABD ordusuna bulaştı!

Çin'in Wuhan kentinden dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsten son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. İran'a bulaştıktan sonra Orta Doğu'da vaka sayısı bir anda artarken, salgının ABD Ordusuna da sıçradığı açıklandı. İşte koronavirüste son durum.

Dünya 26.02.2020, 09:58
Koronavirüs yayılmaya devam ediyor şimdide ABD ordusuna bulaştı!

Çin'in Wuhan kentinde 2019'un son ayında ortaya çıkan coronavirüs (Covid-19) dünyaya yayılmaya devam ediyor. Virüs dolayısıyla hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 717'ye ulaşırken, vaka sayısı 80'i aştı.

ORTA DOĞU'YA İRAN'DAN YAYILIYOR

Virüsün görüldüğü ve hızla yayıldığı son ülke ise İran... İran'da resmi rakamlara göre ölü sayısı 15 vaka sayısı ise 95...

Umman, Irak, Afganistan, Bahreyn ve Kuveyt gibi ülkelerde İran kaynaklı salgın vakaları görülmüştü.

Irak Sağlık Bakanlığı Kerkük'te 4 kişide koronavirüs tespit edildiğini, bu kişilerin tamamının İran'dan geldiğini duyurmuştu.

AVRUPA DA DİKEN ÜSTÜNDE

Avrupa'da ise virüsün en çok etkilediği ülke İtalya oldu. Ülkede vaka sayısı 400'e yaklaşırken ölü sayısı 11 oldu. Dün itibariyle Hırvatistan, Avusturya ve İsviçre'de ilk koronavirüs vakası görüldü.

Cezayir'de ilk vaka dün akşam saatlerinde görüldü. Virüs taşıyan kişinin İtalya'dan geldiği tespit edildi.

Gün içinde virüs ile ilgili yaşanacak tüm gelişmeleri bu haberimizden takip edebilirsiniz;

-Bahreyn'de enfekte sayısı 26'ya, Kuveyt'te ise 12'ye yükseldi.

-ABD'nin Güney Kore'de bulunan askerlerinden birinde koronavirüs tespit edildi. Amerika'nın Güney Kore'de bulunan Kore Askeri Gücü (USFK) tarafından yapılan açıklamada, "Camp Carroll'da konuşlu bir USFK askerinde yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Askeri gücü korumak için gerekli tüm uygun kontrol önlemlerini uyguluyoruz" ifadelerine yer verildi. Askerin son zamanlarda hem Camp Carroll hem de Camp Walker üslerini ziyaret ettiği öğrenildi. Böylelikle, koronavirüs ilk defa bir ABD Ordusunda görülmüş oldu. 

KAYNAK: HABER7

Yorumlar (1)
Miralay 1 yıl önce
İnşAllah! Hadi bakalım; ABD ordusuna, halkına, Rus gavurlarına ve sair zalimlere bulaşıp talan etsin, başlarını kaldırmaya mecalleri kalmasın..
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?