banner29

Kral Selman'dan Kıbrıs Rum Kesimi'ne tam destek

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud, Rum Dışişleri Bakanı Nikos Christodoulides'i kabul etti. Suudi Arabistan tarafı görüşmede, Rumları memnun edecek bir teklifte bulundu.

Dünya 21.01.2020, 14:31
Kral Selman'dan Kıbrıs Rum Kesimi'ne tam destek

Suudi Arabistan ve Rum kesimi arasındaki ikili ilişkileri ve bunları geliştirme yolları tartışıldı. Ayrıca bölgesel ve uluslararası ortak endişe konularını da masaya yatırdılar.

Christodoulides, Suudi mevkidaşı Prens Faysal bin Farhan bin Abdullah ile Riyad'daki dışişleri bakanlığındaki ofisinde de bir araya geldi.

Prens Faysal, iki taraf arasındaki ilişkilerin derinliğini ve ortak çıkarlara hizmet etmek için çeşitli alanlarda geliştirme isteğini vurguladı.

RUM KESİMİNE 'TAM DESTEK'

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Farhan bin Abdullah, "Suudi Arabistan, Doğu Akdeniz bölgesindeki mevcut gelişmeleri büyük ilgi ile takip ediyor, güvenlik ve istikrar konusundaki endişesini gösteriyor ve Kıbrıs'ın toprakları üzerindeki egemenliğine tam desteğini vurguluyor." diyerek Rum kesimine destek verdi.

Rumlara tam destek teklifini sunan Faysal, Suudi Arabistan, tüm tarafları, anlaşmazlıkları çözmek, gerilimden kaçınmak, uluslararası hukuk kurallarına uymak ve devletlerin içişlerine müdahale etmemek için Güvenlik Konseyi kararlarına uymaya çağırdığını söyledi.

Milli Gazete-Muhammed Özdemir

Yorumlar (2)
Misafir 1 yıl önce
Kafir kafirin kardeşidir kafirden Müslümana fayda yok Kıyamet alamet-i bir Suriyeli anlattı ahir zamanda İslamın doğduğu yerde kalpten Müslümanlığı seçenlerin torunlar tekrar küfre girecek ve Müslümanlara düşmanlık yapacak
Misafir 1 yıl önce
Özür diliyorum kalpten Müslüman olmayanların torunları tekrar küfre girecek tıpkı resimde görüldüğü gibi Ümmeti Muhammed’e düşmanlık yapıyorlar
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?