banner30

banner29

Kremlin ilk krizde Ankara'yı hedefe koydu: İdlib'de suçlu Türkiye

ABD Başkanı Trump’ın İdlib’deki bombardımanların sonlandırılması çağrısına ilişkin konuşan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, İdlib’deki teröristlerin kabul edilemez saldırılarının önlenmesi için tedbirlerin alınması gerektiğini, saldırıların ortadan kaldırılması sorumluluğunun ise Türkiye’ye ait olduğunu belirtti.

Dünya 03.06.2019, 17:05
Kremlin ilk krizde Ankara'yı hedefe koydu: İdlib'de suçlu Türkiye

ABD Başkanı Donald Trump Twitter’da Rusya, Suriye ve İran’ın İdlib’deki  saldırılarıyla sivillerin ölümüne neden olduğunu duyduğunu ileri sürmüş ve saldırıların durdurulması çağrısı yapmıştı. 

'BU KABUL EDİLEMEZ'

​Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Peskov “İdlib’de hala eskisi gibi çok fazla terörist ve militan toplanmış durumda. Burayı saldırılar için kullanıyorlar. Sivil mevzilere olduğu gibi Rus askeri mevzilerine yönelik de saldırgan eylemlerde bulunuyorlar. Bu kabul edilemez” dedi.

'SORUMLULUK TÜRKİYE'DE'

Rusya’nın Türkiye ile işbirliği yaptığını ve Türkiye’nin teröristlerin İdlib’den saldırı gerçekleştirilmesini önleme sorumluğu bulunduğunu vurgulayan Peskov, “Bu anlamda Soçi anlaşmaları uygulanıyor. Bu yönde çalışmalar yürütülüyor. İdlib’deki teröristlerin saldırıları kabul edilemez, saldırıların önlenmesi için de tedbirler alınıyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?