banner29

Kültür bakanından yoksulluğu bitirecek formül: Zenginler fakirlerle evlensin

Bakan, eşitsizliğin ve yoksulluğun azalması için zenginleri fakirlerle evlenmeye çağıran fetva çıkarılması çağrısında bulundu.

Dünya 20.02.2020, 17:55 20.02.2020, 18:01
Kültür bakanından yoksulluğu bitirecek formül: Zenginler fakirlerle evlensin

Endonezyalı bir bakan, eşitsizliğin ve yoksulluğun azalması için zenginleri fakirlerle evlenmeye çağıran fetva çıkarılması çağrısında bulundu.

Yerel basında yer alan haberlere göre, Endonezya İnsani Gelişme ve Kültür Bakanı Muhacir Efendi, ülkedeki varlıklı kişilerin düşük gelirliler ile aile kurmasının, ulusal yoksulluk oranının azalmasına katkı sağlayacağını ifade etti.

Bakan açıklamasında, Diyanet İşleri Bakanı’ndan yoksulları gözeten evlilik önerilerine ilişkin fetva çıkarmasını tavsiye etti.

Geçtiğimiz Ocak ayında Diyanet İşleri Bakanı Fahrul Razi, evlenmek isteyenlerin evlilik öncesi hazırlık kurslarına katılması gerektiğini söylemişti.

Razi, Muhacir Efendi’nin önerisine ise henüz bir yanıt vermedi.

2017 yılında İngiltere merkezli uluslararası yardım kuruluşu Oxfam tarafından yapılan bir araştırma, Endonezya’daki en zengin dört kişinin servetinin, ülkedeki yoksul 100 milyon vatandaşın servetine eşit olduğunu ortaya koymuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?