banner29

Küresel çetenin hedefi İslam! Fransa'dan ağır tahrik

Fransa'nın başkenti Paris'te kadın ve erkeklerin kullanabileceği, her ikisinin de imamlık yapabileceği "liberal cami"nin açılması için hazırlıklara başlandığı bildirilirken yapılan çalışmalara Müslümanlar'dan büyük tepki geldi.

Dünya 11.02.2019, 11:10 11.02.2019, 13:40
Küresel çetenin hedefi İslam! Fransa'dan ağır tahrik

Paris'te kadın ve erkekler için ibadete açık 'liberal' cami için hazırlıklar başladı. Camide kadınlar ve erkekler birlikte namaz kılabilecek ve her ikisi de imam olabilecek. Söz konusu çalışmaların İslam'da tahribata yol açacağı belirtildi.

DİNİ KAFALARINA UYDURMAYA MI ÇALIŞIYORLAR?

Mevcut dini atmosferden hoşnut olmadığını dile getiren iki Müslüman entelektüelin öncülüğünde hayata geçirilecek 'liberal cami' projesi için Paris'te uygun cami arayışları sürüyor. Fransa'da bir ilke imza atacak olan proje kadınlar ve erkeklerin aynı camide namaz kılma, vaaz etme ve imam olma imkanını sağlayacak bir cami anlayışı yaratmak için başlatıldı. Projenin öncülerinden Kahina Bahloul Müslümanlar için kutsal ibadet mekanları olan camilerde dini ritüellerden "kadınların dışlanıyor oluşunu" eleştiriyor. Fransız Le Monde gazetesine konuşan Bahloul, dışlanan kadınlardan birinin de kendisi olduğunu belirterek çok sayıda kadının camideki ruhsal deneyimi yaşamaktan alıkonulduğunu ifade ediyor. Katolik bir baba ve Yahudi bir annenin kızı olan Kahina Bahloul, ilahiyat bölümünde doktora yapıyor. Projeyi yöneten diğer isim Faker Korchane de herkesin yerini bulabileceği kutsal mekanlar yaratmak gerektiğini düşünüyor.

KÜRESEL ÇETE PARMAĞI

Fransa'da başlatılan liberal cami projesinin İslam'a karşı savaş açan küresel çetelerin işi olduğunu söylenirken, asıl amacın İslam'ı tahrip etmek olduğu belirtildi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?