Londra'dan Medine'ye pedal çeviriyorlar!

Tour de Hajj isimli bisikletli grubun Londra'da başlayan hac yolculuğu Medine'de sona erecek. Hac ibadetini yerine getirmek için yola çıkan grubun hedefinde ise yoksul bölgelerde yaşayan Müslüman kardeşleri için yarım milyon pound toplayarak geri dönmek var.

Londra'dan Medine'ye pedal çeviriyorlar!

İngiltere'nin başkenti Londra'dan 7 Haziran günü cuma namazının ardından yola çıkan 8 bisikletli kafadar 4000 mili 60 günde geçerek hac ibadeti için kutsal topraklara ulaşacak.

İlk olarak Medine'ye gidecek 8 kişilik bu sıradışı grubun asıl amacı ise yoksul bölgelerdeki Müslüman kardeşleri için kuyular, okullar ve camiler inşa edebilmek.

Tour de Hajj ismi ile yola çıkan grubun hedefinde planladıkları yardım faaliyetleri için yarım milyon pound toplayabilmek var.

Grup üyeleri fiziksel yorgunluğun inkar edilemeyeceği ve sadece Allah rızası için çıkılan bu yolculuğun öncü olmasını diliyor.

Yaşadıkları tecrübelerini gün gün sosyal medya hesaplarından yayınlayan Tour de Hajj gurubu yolculuklarının 24'üncü gününde Bosna Hersek'te.

Rotada Türkiye'de var

Grup, İngiltere, Fransa, Almanya, İsviçre, Lihtenştayn, Avusturya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Kosova, Bulgaristan, Yunanistan, Türkiye, Mısır ve Suudi Arabistan'dan geçecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5