banner29

Lübnan'da Kabine dağılıyor! Bir istifa daha...

Lübnan Adalet Bakanı Marie Claude Najm, Beyrut limanında meydana gelen feci patlama nedeniyle istifa etti. Lübnan Enformasyon Bakanı Manal Abdel Samad ve Lübnan Çevre Bakanı Damianos Kattar, patlama nedeniyle halktan özür dileyerek görevlerinden istifa etmişti. Ülkede bunun dışında toplam 5 milletvekili daha görevini bıraktığını açıklamıştı.

Dünya 10.08.2020, 12:58
Lübnan'da Kabine dağılıyor! Bir istifa daha...

Geçtiğimiz günlerde tarihin en büyük patlamalarından biriyle sarsılan ardından da hükümete dönük protestolarla gündeme gelen Lübnan'da istifa dalgası yaşanıyor.

Lübnan Enformasyon Bakanı Manal Abdel Samad, Lübnan Çevre Bakanı Damianos Kattar ve 5 milletvekilinin görevini bırakmasının ardından bugün de Adalet Bakanı Marie Claude Najm, Beyrut limanında meydana gelen feci patlama nedeniyle istifa ettiğini duyurdu.

Marie-Claude Najm patlamanın ardından olay yerine gerçekleştirdiği ziyarette öfkeli kalabalığın saldırısı ile karşılaşmıştı.

Başkent Beyrut'taki limanda depoda tutulan 2 bin 750 ton amonyum nitrat patlamış ve şu ana kadar 158 kişi hayatını kaybetmiş, 6 binden fazla kişi de yaralanmıştı.

KAYNAK: HABER7

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?