banner30

banner29

Macron'dan Charlie Hebdo'nun alçak kararına destek

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Charlie Hebdo’nun Hz. Muhammed'e (s.a.v) hakaret içerikli karikatürlerini yeniden yayımlama kararı hakkında yargıya varmanın ‘kendi vazifesi olmadığını’ belirtti. Macron, ifade özgürlüğüne vurgu yaptı.

Dünya 02.09.2020, 13:54
Macron'dan Charlie Hebdo'nun alçak kararına destek

Hz. Muhammed (s.a.v) karikatürleri sonrasında 2015 yılında İslamcı militanların saldırısına uğrayan Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun, saldırganlara yardım etmekle suçlanan 14 zanlının yargılanacağı davadan önce tam da saldırıya gerekçe olarak gösterilen karikatürleri yeniden yayımlama kararı almasının yankıları sürüyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, “Gazetecilerin ya da haber merkezlerinin editöryal seçimleri hakkında yargıya varmak bir cumhuriyetin başkanının vazifesi değildir, asla. Çünkü biz ifade özgürlüğüne sahibiz” dedi.

Macron ayrıca birbirine nezaket ve saygı göstermenin, ‘nefret diyalogundan’ kaçınmanın Fransız vatandaşlarının görevi olduğunu da ekledi.

Yorumlar (3)
Özcan 8 ay önce
Bu rezil şerefsiz çapsızın sonu da öteki bir yine rezil ve karekteri bozuk sarkizo gibi olma yolunda..zaten kendi ülkesinde sallantıda.Öteki rezilde canı sıkıldıkça salya sümük İSLAM'a ve müslümanra iftira atarak suç isnâd ederdi. Musibet üzerlerinden eksik olmasın lahnetli kavmin enikleri....
m.ışık 8 ay önce
inşAllah akdeniz o itlerin sonu olacak rabbim neyler neylerse güzel eyler göreceğiz eceli gelen it.......
vtgvg gfbfg 8 ay önce
it sensin gerizekali comar
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?