Macron ulusa seslendi!

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, sarı yeleklilere ilişkin açıklama yapıyor. Macron, "Ülkede derin ve haklı bir öfke mevcut. Aday olurken söylediklerimi unutmuş değilim. Ekonomik ve sosyal bir olağanüstü hal ilan edeceğim" dedi.

Macron ulusa seslendi!

Fransa Cumhurbaşkanı Macron haftalardır devam eden sarı yelekliler protestosu nedeniyle saat önemli açıklamalarda bulundu.

Macron, "Ülkede derin ve haklı bir öfke mevcut. Aday olurken söylediklerimi unutmuş değilim. Ekonomik ve sosyal bir olağanüstü hal ilan edeceğim. Bu hafta içerisinde önemli kararlar vereceğim. " dedi.

Macron öncesinde işçi ve işveren konfederasyonları liderleriyle görüştü. Toplantıdan çıkan sendika yetkilileri Macron'un 4,5 saatlik görüşmede hiçbir şey söylemediğini ve not aldığını belirtiler.

Fransa'da 17 Kasım'da başlayan "sarı yelekliler"in hayat pahalılığı eylemleri dördüncü haftasında Macron karşıtı isyana dönüştü. Cumartesi günü ülke çapında yapılan eylemlerde Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un istifasını isteyen sloganlar dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 22:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner28

banner5