Maduro: Bu yıl seçim yapılacak

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, bu yıl içerisinde yeni bir Kurucu Meclis için parlamento seçimlerinin düzenleneceğini açıkladı.

Maduro: Bu yıl seçim yapılacak

Tarihinin en ciddi siyasi krizini yaşayan Latin Amerika ülkesi Venezuela'da iktidar ve muhalefet taraftarları tekrar sokaklara indi. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, bu yıl içerisinde yeni bir kurucu meclis için parlamento seçimlerinin düzenleneceğini açıkladı.

Venezuela'da 2 Şubat 1999'da Hugo Chavez öncülüğünde gerçekleştirilen Bolivarcı devriminin 20. yıl dönümünde Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu destekleyen binlerce Venezuelalı, iktidardaki Venezuela Birleşik Sosyalist Partisince (PSUV) başkent Caracas'ta düzenlenen mitingde buluştu.

Devlet Başkanı Nicolas Maduro konuşma yaptığı mitinge hükümetin seferberlik durumunda silah altına almak için örgütlediği Bolivarcı milisler de katıldı. Maduro, bu yıl içerisinde yeni bir Kurucu Meclis için parlamento seçimlerinin düzenleneceğini açıkladı.

Venezuela Yüksek Adalet Mahkemesi (TSJ) karşısındaki Caracas Bolivar Bulvarı'ndaki mitinge iktidar yanlısı sendikalar ve siyasi örgütler destek veriyor.

Öte yandan, başkent Caracas başta olmak üzere ülkenin çeşitli bölgelerinde, kendisini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido'nun çağrısıyla sokağa çıkan hükümet karşıtlarının protestosu da sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5