banner30

banner29

'Maduro'ya yapılan suikast girişimin arkasında CIA var'

Dünya 06.08.2018, 16:18 06.08.2018, 16:18
'Maduro'ya yapılan suikast girişimin arkasında CIA var'
Terörle mücadele uzmanı Scott Bennett Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya gerçekleştirilen suikast girişiminde Amerika Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın parmağı olduğunu öne sürdü.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro askeri törende konuşma yaptığı sırada patlayıcı yüklü drone'la saldırı düzenlenmişti. Maduro olaydan yara almadan kurtulurken, saldırıda 7 asker yaralanmıştı.

AMERİKA: BİZİM DAHLİMİZ YOK

Olayın ardından açıklama yapan Maduro, saldırının Kolombiya tarafından yapıldığını iddia ederek, “Saldırının arkasındaki ismin (Kolombiya Devlet Başkanı) Juan Manuel Santos'un olduğundan hiç şüphem yok” dedi.

Saldırıdan saatler sonra Amerika Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton herhangi bir Amerikan müdahalesinin olmadığını inkar amacıyla hızla açıklama gerçekleştirdi. Basına konuşan Bolton, “Kesin surette hiçbir şekilde bunun arkasında Amerikan hükümetinin dahli olmadığını söyleyebilirim” diye ekledi.

Ancak Amerikan ordusunda eski psikolojik savaş yetkilisi Bennet, Press TV'ye konuştu ve “Televizyon saldırısı CIA tarafından bölgede kurumun politik savaşlar gündemini ilerletmek için yapılmış bir hareketti” diye konuşarak, “Buna daha yakından bakarsak bunun Kolombiya'da kesinlikle CIA içindeki aktörler tarafından yapılmış olduğunu göreceğiz. Amerika CIA'sinin düzenbaz bir unsur olduğunun bir başka kanıtı olacaktır. Amerika'yı lakayıt bir şekilde politik savaşların içine itmeye çalışan hilekar bir istihbarat operasyonu” diye ekledi.

BANGLADEŞ SALDIRISI ŞAŞIRTMACAYDI

Uzman Bennett aynı zamanda, aynı gün Amerikan'ın Bangladeş'teki siyasi elçisine yapılan saldırının ise bir “şaşırtmaca” olduğunu ve CIA tarafından Maduro'ya yapılacak suikast girişiminden dikkatleri dağıtmak için yapıldığını da ileri sürdü.

Amerikalı yetkililer Pazar gecesi itibarıyla Amerika'nın Bangladeş Büyükleçisi Marcia Bercinat'ı ve onun güvenlik ekibini taşıyan konvoya Dakka'da silahlı adamlarca saldırı düzenlendiğini duyurmuştu. Bercinat ise saldırıdan yara almadan kurtuldu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?