banner30

banner29

Meksika'da kanlı baskın: 12 ölü

Meksika'da çocuklara alkol ve uyuşturucu sattığı iddia edilen bir kulübe yapılan baskında aralarında polis ve çocukların da olduğu 12 kişi hayatını kaybetti.

Dünya 23.06.2008, 00:11 01.08.2019, 23:51
Meksika'da kanlı baskın: 12 ölü

Meksika'nın başkenti Meksiko'da bulunan News Divine adlı gece kulübünde çocuklara alkol ve uyuşturucu satıldığı ihbarı üzerine polis, baskın düzenledi.

Meksika kanallarına göre, bu sırada içeride 500'den fazla gencin bulunduğu kulüpte okulların tatile girmesini kutlamak isteyen gençler, panikleyerek kaçmak isterken, kulübün tek acil çıkışı önünde yaşanan izdiham ölümle sonuçlandı.

Polis Şefi Joel Ortega, 3 polis ile 9 gencin öldüğünü ve birçok kişinin yaralandığını söyledi.


Bu gençlerden en az 3'ünün çocuk yaşta olduğunu kaydeden Ortega, gaz bombası attıkları ve ateş açtıkları yönündeki haberleri yalanlarken, "Birçok kişi kulübün çıkışına yığıldı. Fakat çok küçüktü ve insanlar havasızlıktan öldü" dedi.

Baskında aralarında kulüp sahibinin de olduğu 39 kişi gözaltına alındı.

Olay üzerine Meksika kanalları canlı yayına geçerken, televizyonlar haberin duyulmasının ardından gençlerin yakınlarının olay yerine ve hastanelere gittiğini, polisin olası taşkınlıkları önlemek için destek kuvvet istediğini bildirdi.
Buna karşın polis ile aileler arasında arbede yaşandığı ifade edildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?