Mısır'da tutuklamalar başladı! Sisi panikte...

Darbeci Sisi Mısır'da kendisine karşı yükselen isyan seslerini bastırmak için harekete geçti. Kendisine bağlı birliklerin Sisi karşıtı protestolarda halkı koruma yemini ettiği eski Genelkurmay Başkanı General Sami Anan'ın eski sözcüsü ve Kahire Üniversitesi öğretim görevlisi Hazm Hosny tutuklandı.

Mısır'da tutuklamalar başladı! Sisi panikte...

Mısır'da Sisi karşıtı gösteriler sürerken, Abdulfettah Es-Sisi destekçileri, ordu içerisinden bir darbe girişimini engellemek için adım attı.

Bu kapsamda tutuklamalar gerçekleştirilirken General Sami Anan'ın eski sözcüsü ve Kahire Üniversitesi öğretim görevlisi Hazm Hosny de tutuklananlar arasında.

Al-Khaleej Online'ın haberine göre tutuklama haberlerini Anan'ın eski sözcüsü Dr. Mahmoud Refaat duyurdu ve ordu içerisinde bir isyanı önlemek için Sisi rejiminin "çılgınca" bir tutuklama kampanyası gerçekleştirdiğini söyledi.

SAMİ ANAN: ARTIK YETER!

Sami Anan, 18 Eylül'de Twitter hesabından "Mısır halkı ve ordusu mevcut durumdan dah aiyisini hak ediyor" diyerek "Yeter Sisi" etiketini paylaştı.

SAMİ ANAN'A BAĞLI SUBAYLAR HALKA ÇAĞRI YAPMIŞTI

Sami Anan'a sadık kaldığını söyleyen Mısır Subay Cephesi, Facebook üzerinden yaptığı açıklamayla göstericileri koruyacağını söylemişti.

Sami Anan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sisi'ye karşı aday olmuş ancak 23 Ocak 2018'de adaylığını duyurmasından kısa bir süre sonra da tutuklanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5