banner30

banner29

Muhammed Dahlan Erdoğan ve Türkiye'yi tehdit etti!

Türkiye, Barış Pınarı Harekatı’yla Fırat’ın doğusundaki terör koridoru hayalini yıkınca 'Ortadoğu’nun kiralık katili' Muhammed Dahlan yeniden ortaya çıktı. Türkiye’nin bölgede Osmanlı’yı canlandırmak istediğini iddia edip tehditler savuran Dahlan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti hükümeti için de 'düşmanlarım' dedi.

Dünya 06.11.2019, 10:58
Muhammed Dahlan Erdoğan ve Türkiye'yi tehdit etti!

Ortadoğu’da Türkiye’yi hedef alan eylemlerin ardındaki tetikçi olan Muhammed Dahlan yeniden sahneye çıktı.

Dubai merkezli Suudi Arabistan sermayeli MBC kanalına konuşan Filistin asıllı Birleşik Arap Emirlikleri tetikçisi Muhammed Dahlan, Türkiye’yi hedef alan hakaret ve kara propagandaya başvurdu.

İsrail merkezli Jerusalem Post gazetesinin aktardığı röportajda, Türkiye’ye içeriden ve dışarıdan düzenlenen başta FETÖ darbe girişimi gibi birçok karanlık operasyonun arkasındaki isim olan Muhammed Dahlan’ın birkez daha Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedefe koyması da dikkat çekti. 

"DÜŞMANLARIM" İFADESİNİ KULLANDI

Yeni Şafak'ın haberine göre Dahlan röportajda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve hükümeti “düşmanlarım” olarak niteledi. Dahlan’ın röportajda Katar ve Filistin’i Türkiye’den koparma planı yürüttüğünü de ortaya koydu. Dubai merkezli MBC kanalının kontrolünün perde arkasında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman olduğu biliniyor.

İSRAİL'İN AĞZIYLA KONUŞTU

MBC’de İsrail ağzıyla konuşan Muhammed Dahlan, Türkiye’ye ilişkin, “Ortadoğu’da Osmanlı İmparatorluğu’nu canlandırma peşinde koştuğu” kara propagandasına başvurdu.

Dahlan röportayda 15 Temmuz FETÖcü darbe girişimindeki rolünü reddeddi. Ancak Dahlan'ın FETÖ'cü darbe girişimindeki rolü de dahil Türkiye’yi hedef alan operasyonları daha önce ortaya çıkarılmıştı.

KATAR’A GÖZDAĞI

Muhammed Dahlan, Türkiye ile birlikte önemli işbirliklerine imza atan Katar’ı da tehdit etti. Dahlan, “Katar, Türkiye ve İran ile birlikte hareket etmek yerine Arap ülkeleriyle birlikte çalışmalı” sözleriyle Abu Dabi ve Riyad’ın bölgesel politikasının da sözcülüğünü yaptı.

FİLİSTİN’İ KOPARACAK

Skandal röportajda, Dahlan, 2011 senesinde kovulduğu Filistin’in, Mahmud Abbas yerine başkanlık görevine talip olduğunu da söyledi. Dahlan’ın daha önce Filistin’de Hamas ve Mahmud Abbas’a karşı darbe planladığı ortaya çıkmıştı. Dahlan’ın amacının Filistin’i Türkiye ve Katar’dan kopartarak BAE uydusu haline getirmek olduğu biliniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?