Müslüman polis şefi gözyaşlarına hakim olamadı!

Yeni Zelanda'da düzenlenen terör saldırısında 50 kişi şehit edilmişti. Terör saldırısının ardından Yeni Zelanda polis direktörü Naila Hasan "Gururlu bir Müslümanım ve Yeni Zelanda polisinde liderim." ifadelerini kullanırken gözyaşlarına hakim olamadı.

Müslüman polis şefi gözyaşlarına hakim olamadı!

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki terör saldırısında şehit olanları anmak için toplanan kalabalığa seslenenen Yeni Zelanda polis direktörü Naila Hasan gözyaşlarına hakim olamadı.

Christchurch kentinde yer alan iki camiye düzenlenen saldırı da 49 kişi şehit olmuştu. Şehitleri anmak için Yeni Zelandalılar ülkenin çeşitli noktalarında toplanıp anma etkinlikleri düzenledi. Düzenlenen bir etkinlikte konuşan polis şefi Naila Hassan “Gururlu bir Müslümanım ve Yeni Zelanda Polisinde liderim ve Christchurch'teki olaylardan dolayı dehşete düştüm” ifadelerini kullandı. Babası Pakistanlı annesi İngiliz olan Hassan, Müslüman kimliğiyle tanınıyor.

Konuşmasına besmele ile başlayan, Allah'a hamd, peygamber efendimize ve ashabına salat ve selam gönderen Hassan zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5