banner29

Nasrallah: Macron'u bir dost ve kardeş olarak karşıladık ama...

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Lübnan'da hükümetin kurulamamasıyla ilgili kendilerini "ihanetle" suçlayan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a tepki gösterdi.

Dünya 05.10.2020, 17:43
Nasrallah: Macron'u bir dost ve kardeş olarak karşıladık ama...

Fransa'nın Lübnan'a yardım (hükümet kurulması) çabalarını takdirle karşıladıklarını belirten Nasrallah, ancak bunun (dayatılan) herhangi bir hükümeti kabul edecekleri ya da Fransa lideri Emmanuel Macron'un Lübnan hükümdarı gibi hareket edebileceği anlamına gelmediğini söyledi.


Nasrallah, televizyonda canlı yayımlanan konuşmasında, "Macron'u ve Fransız girişimini, Lübnan'ı seven, yardım etmek isteyen, krizden çıkmaya ve farklı bakış açıları arasındaki boşlukların doldurulmasına yardım etmek isteyen bir dost olarak karşıladık. Dostluk, nezaket, ara buluculuk, kardeşlik ve sevgi denen şey budur. Ancak bu durum ne Fransa Cumhurbaşkanının ne de herhangi bir kimsenin Lübnan'da vasi, hükümdar, yargıç veya efendi olmasına izin vermez." ifadesini kullandı.

Hizbullah'ın Lübnan'ı mali krizden çıkarma konusundaki Fransız planı kapsamında diyaloğa hala hazır olduğunu da vurgulayan Nasrallah, bununla birlikte yeni bir yaklaşıma ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Yorumlar (1)
tugo 7 ay önce
..siz halen gavurlardan dostluk bekleyin, mal diye işte buna derler...
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?