banner30

banner29

Netanyahu ağzıdan kaçırdı! 'İsrail'in elinde...'

Terör devleti Siyonist İsrail'in katil Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'in büyük bir nükleer güce dönüştüğünü ağzından kaçırdı.

Dünya 05.01.2020, 19:47
Netanyahu ağzıdan kaçırdı! 'İsrail'in elinde...'

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkesinin Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimiyle imzaladığı "Doğu Akdeniz Doğal Gaz Boru Hattı" (Eastmed) projesine ilişkin yaptığı açıklamada, "İsrail'i nükleer bir güce dönüştürüyoruz." dedi. Netanyahu daha sonra toparlamaya çalışsa da, İsrail'in sahip olduğu nükleer silahlar nedeniyle, "Ağzından kaçırdı" şeklinde yorumlar yapıldı.

Başbakan Netanyahu, haftalık olağan kabine toplantısı öncesi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İsrail, Yunanistan ve Rum yönetimi arasında 2 Ocak'ta imzalanan, İsrail doğal gazının deniz altından boru hattı ile Kıbrıs, Girit Adası ve Yunanistan üzerinden Avrupa'ya ulaştırılmasını öngören Eastmed projesine ilişkin yaptığı açıklamada Netanyahu'nun dili sürçtü.

"Büyük bir nükleer güce dönüştürüyoruz"

Açıklamasında Netanyahu, "Bu projenin önemi İsrail'i bir nükleer güce dönüştürüyor olmamızdır.” dedikten kısa süre sonra "enerji gücüne dönüştürüyor olmamızdır." ifadesini kullanarak cümlesini düzeltti.

80 ila 90 arasında nükleer silahı var

Stockholm Barış Araştırmaları Enstitüsünün geçen yıl yayımladığı rapora göre, uluslararası kamuoyuyla elinde nükleer silahlara ait bilgileri paylaşmayan İsrail, 80 ila 90 arasında nükleer silaha sahip.

Yalanlamıyor

İsrail yönetimi ise nükleer silaha sahip olduğuna ilişkin raporları ne doğruluyor ne de yalanlıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?