O Avrupa Birliği ülkesinde cinsiyet değiştirme sapkınlığına son verildi!

Avrupa Birliği üyesi Macaristan büyük bir yanlıştan geri adım attı. Ülkede, sözde sivil toplum örgütlerinin tepkilerine rağmen ‘cinsiyet değiştirme’ adı altındaki sapkınlığa son verildi.

O Avrupa Birliği  ülkesinde cinsiyet değiştirme sapkınlığına son verildi!

Kimi Avrupa Birliği ülkeleri eşcinsel sapkınlığı yaymak için çalışırken, Macaristan’dan birliği çıldırtacak bir adım geldi. Ülkede, sözde sivil toplum örgütlerinin ciyaklamasına karşın ‘cinsiyet değiştirme’ adı altındaki sapkınlık son buldu. Bundan sonra, Macaristan'da doğum kayıtlarında cinsiyet değişikliğine gidilemeyecek.

Oyçokluğu ile meclisten geçti

Parlamento'da yapılan oylamada sadece biyolojik anlamda kaydedilen cinsiyetin tanınmasını ve daha sonra değiştirilememesini sağlayan bir yasa tasarısı oy birliği ile kabul edildi. Başbakan Viktor Orban hükümetinin 3'te ikilik çoğunluğu elinde tuttuğu mecliste tasarı 56 hayır, 4 çekimser oya karşı 134 evet oyuyla kabul edildi. 2004 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesi olan Macaristan'da daha önce resmi kurumlarda cinsiyet değişikliği adı altında sapkınlığı kaydettirmek mümkündü.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 13:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
selda
selda - 2 ay Önce

avrupa adalet divanı yasagı kaldıracak ahaa sevinmeyin artı hükümet sözcüsü eşcinsel ve trans vatandaşlarımızın haklarını korumaya devam ediceğiz dedi istediginiz koz burada yok hadi suudi arabistanda takılın siz

Yok
Yok - 2 ay Önce

Sapkınlık vs ne demek saygılı olunmalı bence

SIRADAKİ HABER

banner5