banner30

banner29

O terörist hakkındaki hayati bilgiyi duyurdu!

ABD Başkanı Donald Trump, terör örgütü DAEŞ'in yeni lideri hakkında önemli bir açıklama yaptı. Kimsenin kim olduğunu bilmediği ve sadece adını öğrenebildiği isim için Trump, "DEAŞ'ın artık yeni bir lideri var. Biz onun kim olduğunu çok iyi biliyoruz" dedi.

Dünya 01.11.2019, 18:15
O terörist hakkındaki hayati bilgiyi duyurdu!

Terör örgütü DAEŞ, yayınladığı açıklama ile Ebubekir el-Bağdadi'nin ve örgütün sözcüsü Ebu Hasan el-Muhacir'in ABD tarafından öldürüldüğünü açıklamıştı. Örgüt açıklamasında yeni liderlerinin Ebu İbrahim el-Haşimi el-Kureyşi olduğunu duyurmuştu.

TRUMP: KİM OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUZ

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı Twitter'dan DAEŞ'in yeni liderinin kim olduğunu ve kendisini çok yakından tanıdıklarını açıkladı. Trump yayımladığı mesajda, "DEAŞ'ın artık yeni bir lideri var. Biz onun kim olduğunu çok iyi biliyoruz" ifadelerini kullandı.

KİM OLDUĞU HAKKINDA BİR BİLGİ YOK

DAEŞ'in yeni lideri El Kureyşi'nin hayatına ve nereli olduğuna dair gerek yerel gerek yurt dışı basında bir bilgi bulunmuyor. Güvenlik ve terör uzmanı Abdullah Ağar, örgütün yeni lideri hakkında önemlki bir açıklama yaptı. Ağar, "DEAŞ'ın yeni sözde halifesi Abu İbrahim al-Haşimi al-Kureyşi'ye belli ki özenle saklanmış ve zamanı geldiğinde ortaya çıkarılmış. Sözde kan/klan/kabile bağıyla Hz.Peygamber'le ilişkilendirilmeye, buradan uluhiyet, dokunulmazlık, birleştiricilik ve hükmedicilik amaçlanmış. Örgütün parçalanması, bölgeselleşmesi ve liderlik kavgası engellenmek istenmiş" sözleri ile değerlendirdi

BAĞDADİ OPERASYONU

ABD Özel Kuvvetleri, Suriye'nin İdlib kentinde olduğu tespit edilen Bağdadi'ye gece operasyonu düzenlemişti. 8 helikopter, savaş uçakları ve çok sayıda askerin katılımıyla gerçekleştirilen harekatta terör örgütü lideri öldürülmüştü.

OPERASYONUN GÖRÜNTÜLERİ YAYINLANMIŞTI

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) ve ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) düzenledikleri ortak basın toplantısında Bağdadi operasyonuna ait görüntülerin bir kısmını yayınlamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?