O ülkeden ABD-İran gerilimine net tavır! İzin verilmeyecek

ABD-İran arasında yaşanan gelişmelere adım adım Ortadoğu'yu savaşa sürüklüyor. Pakistan Ordu Sözcüsü Asıf Gafur, İran'a karşı ABD ordusunun Pakistan topraklarını kullanıp kullanmayacağına ilişkin soruya "Böyle bir şeye izin vermeyeceğiz" diyerek yanıt verdi.

O ülkeden ABD-İran gerilimine net tavır! İzin verilmeyecek

ARY News televizyonuna konuşan Gafur, İran ile ABD arasında çatışma yaşanması durumunda Pakistan'ın savaşın parçası olmayacağını söyledi. Gafur, Pakistan'ın sadece barışın sağlanması için görev alacağını vurguladı.

İSTİKRAR SAĞLANMASI ÇAĞRISI

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, İranlı general Kasım Süleymani'nin öldürülmesine ilişkin Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı Kamar Cavid Bajva'yı bilgilendirdiğini aktaran Gafur, Bajva'nın da Afganistan ve İran'la ilgili konularda istikrar sağlanması yolunda her türlü adımın Pakistan tarafından atılacağını Pompeo'ya ilettiğini ifade etti.

"UMARIZ BÖLGEMİZ BİR SAVAŞA DAHA SÜRÜKLENMEZ"

Gafur, Pakistan'ın İran'a karşı ABD'nin yanında yer alıp almayacağına ve İran'a karşı ABD ordusunun Pakistan topraklarını kullanıp kullanmayacağına ilişkin soruya, şu yanıtı verdi: Bunlar sosyal medya dedikoduları. Pakistan başkasına karşı savaş için topraklarının kullanılmasına izin vermeyecek ve bölgede barışın hakim olması için çalışacaktır. Pakistan, yalnızca barışçıl girişimleri destekleyecektir. Umarız bölgemiz bir savaşa daha sürüklenmez.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5