banner29

Öğrenciler Belediye Başkanını çıldırttı! " Polis yollar orayı yakarım"

Dünyada koronavirüsten en çok ölümlerin yaşandığı ülke olan İtalya'da bir günde 743 kişi daha ölünce yöneticiler çıldırdı.

Dünya 25.03.2020, 09:59 25.03.2020, 10:06

Campania Bölgesi Başkanı Vicenzo De Luca, ölümleri hatırlatarak bazı öğrencilerin buna rağmen mezuniyet partisi istediğini duyduğunu ve yapılması durumunda polis göndererek orayı yakacağını belirtti.

İtalya, koronavirüs ölümlerini durduramıyor. Ölümcül virüs yüzünden her geçen gün ölümlerin arttığı ülkeden, bugün de kötü haber geldi.

Bir günde 743 ölüm daha

Yetkililerin açıkladığı sayılara göre, bugün 743 kişi daha ölümcül virüse yenilerek hayatını kaybetti. İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı son 24 saatte 743 artarak, 6 bin 820'ye yükseldi.

Ölümler sokağa çıkmayı engelleyemiyor

Diğer yandan, her geçen gün yüzlerce ölü haberinin geldiği İtalya'da insanlar, tüm uyarılara rağmen evlerinden çıkmaya devam ediyor.

Yerel yöneticiler uyarılara devam ediyor

Yasaklara, kısıtlamalara, üst düzey yetkililer ve bilim insanlarının tüm uyarılarına rağmen spor, alışveriş vb bahanelerle dışarı çıkan İtalyanlar, deyim yerindeyse yöneticileri delirtti.

Sokaktakileri eve gönderdiler

Kimi İtalyan belediye başkanları, çektikleri videolarla vatandaşlarını sokağa çıkmamaları yönünde uyarırken kimileri ise sokak sokak dolaşarak insanları evlerine göndermeye çalışıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?