banner29

Ölümler İki bin barajını geçti! Herkes tedirgin...

Çin'in Wuhan kentinde başlayan öncelikle eyalet genelinde yayılan, sonra ülke genelinde etkili olan ve sonrasında da sınırları aşan korona virüs salgınında ölüm sayısı 2005'e ulaştı.

Dünya 19.02.2020, 10:18
Ölümler İki bin barajını geçti! Herkes tedirgin...

Çin'in Wuhan kentinde başlayan öncelikle eyalet genelinde yayılan, sonra ülke genelinde etkili olan ve sonrasında da sınırları aşan korona virüs salgınında ölüm sayısı 2005'e ulaştı. Bu ölümlerin 1921'i ise Hubei eyaletindenyaşandı. Enfekte olan hasta sayısı ise resmi rakamlara göre 75 bini aşmış durumda. Bunun da 59 bini Hubei eyaleti sınırları içerisinde. Hubei sağlık otoritesi, Salı günü Hubei eyaletindeki korona virüsten 132 kişinin daha öldüğünü ve bu da koronavirüs salgınının başlamasından bu yana merkez üssü olan eyalette ölüm sayısını bin 921'e çıkardığını açıkladı.

Bu gelişme ile birlikte Çin'in genelindeki toplan ölüm sayısı en az 2 bine tırmanmış durumda. Çin dışındaki 5 kişi ile birlikte küresel ölüm sayısı ise 2 bin 5'e ulaşmış oldu.

Çin dışında ölüm yaşanan yerler ise Hong Kong, Tayvan, Japonya, Filipinler ve Fransa.

Küresel olarak teyit edilen korona virüs vakalarının sayısı ise şu anda 75.121. Bunun büyük kısmı da Çin'de ve özellikle de Hubei eyaletinde. 

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu'nun daha sonra Çin’in tüm eyaletleri için yeni rakamları yayınlaması bekleniyor. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?