banner29

Pedofili suçlusu ABD'li milyarder hücresinde intihar etti!

ABD'li milyarde Jeffrey Epstein hücresinde intihar etti. Epstein, kız çocuklarına yönelik cinsel istismar ve fuhuş ağı oluşturma suçundan tutuklu bulunuyordu.

Dünya 10.08.2019, 16:49
Pedofili suçlusu ABD'li milyarder hücresinde intihar etti!

Daha önce intihar girişiminin haberi gelmiş olan ABD'li işadamı Jeffrey Epstein'ın bu kez hücresinde intihar ettiği ilkin basın tarafından duyuruldu.

ABD Başkanı Donald Trump'la da dostluğu bulunan 66 yaşındaki milyarder, yargılanmayı beklerken kefaletle ev hapsine konulması talebinin reddedilmesi kararını temyize götürmüştü. Ancak temyizden de ret kararı bekleniyordu. 

Manhattan Mahkemesi Hakimi Richard Berman, yargılama tarihinin görüşüldüğü duruşmada, savcılığın talebi doğrultusunda Epstein'in yargılanmasına en erken Haziran 2020'de başlanabileceğini söylemişti.

6 Temmuz'da tutuklanan ABD'li finansçı, en az 2002-2005 yılları arasında en küçüğü 14 yaşında olan onlarca reşit olmamış kızla seks ticareti yaptığına dair suçlamaları kabul etmemişti.  Hakkındaki cinsel saldırı ve seks ticareti suçlamaları uzun yıllardır ayyuka çıkmış bulunan nüfuzlu milyarder hakkında tutuklama kararı çıkması çok zaman aldı. Seks ksandalalrıyla da meşhur eski Başkan Bill Clinton'la da yakın olan Epstein, New York/Manhattan'daki Metropolitan Cezaevi'nde tutuluyordu.

Epstein'dan 25 Temmuz'da hücresinde intihar girişiminde bulunduğu haberi gelmişti. 

Yorumlar (1)
tugo 2 yıl önce
...tabi, tabi,... intihar...
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?