banner29

'Prens Charles korona testi sırasında önümüze geçti' tepkisi

Britanya'da gündem Veliaht Prens'in korona pozitif çıkması değil, milyonlarca sağlık çalışanından önce korona testine erişmesi. Tepkiler üzerine, sağlık bakan yardımcısı, 71 yaşındaki Charles'ın gösterdiği belirtilerin ve sağlık durumunun, test yapılması için gereken kriterleri karşıladığını açıkladı.

Dünya 26.03.2020, 17:09
'Prens Charles korona testi sırasında önümüze geçti' tepkisi

İngiltere, İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda'dan oluşan Britanya'da Muhafazakar Parti hükümetinin koronavirüs pandemisine karşı başta 'sürü bağışıklığı' politikası benimsemesi ve bundan çark ederken çok geç kalması üzerinden kopan tartışmalara bir yenisi eklendi. 

Son günlerde Kraliçe 2. Elizabeth'in büyük oğlu, Veliaht Prens Charles'ın başını çektiği ünlü isimlerin korona pozitif olduğunun açıklanması Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) çalışanlarını isyan ettirdi.

Korona mücadelesinin en ön cephesinde yer alan ve yeterli koruma malzemesinden yoksun bırakılan sağlık çalışanları, korona testlerinin, öncelikle kendilerine yapılması gerekirken, ilkin Veliaht Prens Charles gibi şöhretlerin erişimine sunulduğu tepkisini gösterdi. 

Sosyal medyada Britanya Veliaht Prensi'nin test sırasında hakkı yokken öne geçtiği ve herkesten önce korona pozitif olduğunu öğrenme ayrıcalığına eriştiği eleştirilerinden geçilmezken, Sky News sunucusu Kay Burley kanala bağlanan Sağlık Bakanı Yardımcısı Edward Argar'a milyonlarca sağlık çalışanından önce niye Prens Charles'e korona testi yapıldığı sorusunu yöneltti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?