banner29

Putin'den 'görüşmeyi iptal edebilirim" diyen Trump'a mavi boncuk!

ABD ile Rusya liderlerinin Arjantin'de gerçekleşecek G20 zirvesinde yapmayı planladıkları görüşme tehlikeye girdi. Rusya lideri adına yapılan açıklamada, kritik randevuyu iptal edebileceğini açıklayan ABD Başkanıyla görüşmenin gerçekleşmesinin umulduğu belirtildi.

Dünya 28.11.2018, 14:47 28.11.2018, 14:51
Putin'den 'görüşmeyi iptal edebilirim" diyen Trump'a mavi boncuk!

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, başkent Moskova'da gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Kerç Boğazı'nda yaşanan gerginlik nedeniyle G20 zirvesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapacağı görüşmeyi iptal edebileceğine yönelik açıklamasını değerlendirdi.

Trump'ın Kerç Boğazı'nda yaşanan gerginliği "saldırganlık" olarak nitelendirdiğini anımsatan Peskov, "Bu açıklamaları not ettik ancak tam olarak neyi saldırganlık olarak tanımladığı önemli. Rus sınır kuvvetlerinin eylemlerinden bahsediyorsa buna katılmıyoruz." diye konuştu.

"GÖRÜŞMEYE YÖNELİK HAZIRLIKLARIMIZ DEVAM EDİYOR"

G20'nin Buenos Aires'te gerçekleşecek zirvesinde Putin ile Trump arasında planlanan görüşmeye ilişkin son gelişmeleri değerlendiren Peskov, "İki liderin görüşmesinin gerçekleşeceğine yönelik hazırlıklarımız devam ediyor. Bu konuda Washington'dan başka bir bilgi gelmedi." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?