banner29

Putin: Ekonomik faaliyetleri durdurmak mantıklı bir önlem olmaz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ülkenin tamamında ekonomik faaliyetlerin durdurulmasının mantıklı bir önlem olmayacağını belirtti.

Dünya 04.04.2020, 00:56
Putin: Ekonomik faaliyetleri durdurmak mantıklı bir önlem olmaz

Rusya Güvenlik Konseyi toplantısında konuşan Putin, "Ayrım gözetmeksizin tüm işletmeleri, kuruluşları kapatarak ekonomik faaliyetleri düzenleme yoluna gidilmesinin mantıklı bir adım olmayacağı açık. Zira tüm bölgelerde durum farklı" dedi.

'Birçok yerleşimde vaka görülmedi'

Altay Cumhuriyeti'ni örnek vererek bu bölgede Kovid-19 vakası görülmediğine ve ülke genelinde birçok küçük yerleşimde, köyde ve kasabada durumun büyük kentlerden farklı olduğuna dikkat çeken Putin, "Ekonomi zaten zor durumda. Bu nedenle, ekonomik faaliyetleri bozacak genel talimatlar verilmesi uygun değil" ifadelerini kullandı.

'Tamamen doğru bir yoldan gittiğimize eminiz'

Kovid-19'la mücadelede yükün önemli bölümünün bölgelerin sırtında olacağını ve bundan dolayı tüm yönetim seviyeleri arasında etkileşimi sağlamanın çok büyük önem taşıdığını kaydeden Putin, "Tamamen doğru bir yoldan gittiğimize eminiz. Ancak her şeyden önce bu etkileşimin sağlanması için federal yönetimlere, bölge yönetimlerine ve belediyelere yardım edilmesi gerekiyor. Bu etkileşim, bugün itibarıyla temel görevlerden biri" diye konuştu.

Putin, dünkü ulusal sesleniş konuşmasında bölge liderlerine Kovid-19'la mücadele için ek yetkiler verileceğini açıklamış ve liderlere kendi bölgelerine uygun önlem paketleri hazırlama talimatı vermişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?