banner30

banner29

Rus doktorlardan ilginç iddia! Putin gerçek sayıyı saklıyor!

Dünyayı etkisi altına koronavirüs salgını ile ilgili Rusya'dan dikkat çeken bir çıkış geldi. Rus doktorlar, Vladimir Putin hükümetinin ülkedeki salgının gerçek boyutunu sakladığını öne sürdü.

Dünya 22.03.2020, 17:48 22.03.2020, 21:09
Rus doktorlardan ilginç iddia! Putin gerçek sayıyı saklıyor!

Corona Virüsü ile mücadele eden Rus doktorlar, hükümetin ülkedeki salgının gerçek boyutunu sakladığını ve sağlık çalışanlarına koruyucu ekipman vermekten kaçındığını ifade ediyor.

Ülkedeki Doktorlar Birliği sendikası tarafından yayınlanan bilgilere göre Corona Virüsünden hayatını kaybeden kişiler kayıtlara kasıtlı olarak sıradan zatürre kaynakları ölüm olarak geçiriliyor; böylece ülkedeki ölü sayısının gerçek boyutunun ortaya çıkmasının önüne geçiliyor.

Sendika tarafından verilen bir diğer bilgiye göre ise doktorlar, Corona Virüsü hastalarını koruma ekipmanı olmadan tedavi etmek zorunda bırakılıyor ve ciddi bir sağlık riskine mâruz kalıyor.

Sendika lideri Anastasia Vasilyeva doktorlara çağrıda bulundu ve ellerindeki gerçek bilgileri kamuoyuna açıklamaları gerektiğini belirtti ve “yetkililerin yalanları ile de mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

"Sizi ve ülkenizi riske atıyorlar"

“Sizi ve ülkenizi riske atıyorlar” diyen Vasilyeva, doktorların kendi maskelerini dikmek zorunda kaldığını ve ciddi bir sağlık riski altında olduklarını iddia etti.

Moskova Sağlık Departmanı iddiaları yalanladı ve Doktorlar Birliği sendikasını hükümet kurumlarına ve sağlık sistemine olan güveni düşürmekle suçladı; ayrıca sendika liderine karşı soruşturma çağrısında bulunuldu.

Rus devlet ajanslarına göre Cuma günü yayınlanan son güncelleme ile birlikte 145 milyon nüfuslu ülkede 253 Corona Virüsü vakası ve bir ölüm tespit edildi.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Rus Amerka Koreya Silah İblisleri Onların Yapdığların Çezasın İnsanlar Çekir İlk Savaşlarında ESGERLER MEHMETÇİKLER ŞEHİD OLDU GÖZLERİ DOYMADI GÜNAHSIZ İNSANLARIN HEPSİN ŞEHİD ETMEK İSTEYİLER İBLİSLERİN HEPİSİN SİLAHLARIN GİZLİ İSMİ VAR CORE KOREYA VİRÜS AMERKA CORE 19 RUS YAPIB İNSANLAR ONLAR ÜÇÜN TEST MAKİNASI OLDU RUSLAR ÖLMEZ ÇANLARI DAŞDI
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?