banner30

banner29

Rus ordusu İtalya'ya girdi

Rusya Ordusu'na bağlı birlikler koronavirüs salgınına karşı kontrolü sağlama programı kapsamında İtalya'ya giriş yaptı.

Dünya 25.03.2020, 16:06 25.03.2020, 16:15
Rus ordusu İtalya'ya girdi

Dünyada koronavirüsten en fazla ölümün görüldüğü İtalya'da, salgın can almaya devam ediyor. Uluslararası yardımlara kapılarını açan İtalya'ya bugün Rus ordusu kamyonlarla girişi yaptı.

RT’de yer alan habere göre Bergamo kenti, Rus ordusunun viral ve salgın hastalıklar konusundaki uzmanlarının yerleştirileceği bölge olarak belirlendi.

Haberde Rus ordusunun İtalya’da 15 askeri kargo uçağıyla salgına karşı çeşitli malzeme, ekipman ve ilaç gönderdiği belirtildi.

Rusya Savunma Bakanlığı da dün yaptığı açıklamada, iki ülke arasından yapılan görüşmelerin ardından salgın hastalıklara karşı deneyimli Rus askeri uzmanlarının Bergamo kentinde çalışmalara başlamasına karar verildiğini, askeri personelin 600 km’lik yolculuğu onaylayarak ekipmanın taşınması için hazırlıkları sürdürdüklerini bildirmişti.

Bergamo kenti İtalya’nın kuzeyinde salgının en çok etkilediği Lombardiya bölgesinde yer alıyor. 

İtalya genelinde şimdiye kadar Kovid-19 nedeniyle 6 bin 820 kişi yaşamını yitirdi, toplam vaka sayısı ise dün itibariyle 69 bin 176'ya ulaştı.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Allah Müselmanları Korusun Allah Yardım Etsin İnsanlar Çankayıpı Vermesin Rabbim Hastelere Şefa Versin İnsanların Ölümü İlede Oynadılar Ruslar Şu Günü Görüler Savaşları Bitisinler Günahsız İnsanların Ölümün Unutmasınlar Tarik 2020 -çi İli Açılı Anılar Yazdı Allah Böyük Olan Açıya Baş Eyüp Yolumuza Davam Edeçeyiğ İblisler Sevinmesin Allah Kerimdi
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?