banner29

Rusya'da uçak kaçırma girişimi

Rus meydayı Moskova'ya giden uçağın Afganistan'a kaçırılmak istendiğini duyurdu. Kaçırılmak istenen yolcu uçağının Sibirya'da bir havaalanına zorunlu iniş yaptığı belirtildi. Silahlı korsan gözaltına alındığı bildirildi.

Dünya 22.01.2019, 15:04 22.01.2019, 15:07
Rusya'da uçak kaçırma girişimi

Rusya'nın Sibirya'daki Surgut şehrinden Moskova'ya giden yolcu uçağı, silahlı bir kişi tarafından Afganistan'a kaçırılmaya çalışıldı. Uçak Rusya'nın başkenti Moskova'ya 240 kilometre uzaklıkta bulunan Hanti-Mansiysk kentindeki havaalanına acil iniş yaptı.

Rus basınında yer alan bilgilere göre, silahlı bir yolcu yerel saat ile 14.55'te kalkış yapan ve Surgut-Moskova seferini yapan Aeroflot firmasına ait SU1515 sefer sayılı uçağın Afganistan'a gitmesini istedi.

Moskova'da Şeremetyevo Havaaalanı'na inmesi gereken uçağın bu olay üzerine Hantı-Mansiysk'teki havaalanına acil iniş yaptığı belirtildi.

Konuyla ilgili Rus yetkililerden henüz resmi açıklama yapılmazken, alkollü bir yolcunun uçağı durdurduğu belirtildi. Rus havayolu şirketi Aeroflot uçağın Hanti-Mansiysk'ye acil iniş yaptığını doğruladı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?