banner5

banner29

Rusya'dan ABD'ye sert tepki: Yaptırımlar yanıtsız kalmayacak

ABD'nin TürkAkım ve Kuzey Akım-2'ye yönelik yaptırımlardan sonra Rusya'dan sert tepki geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, hiç kimsenin ABD'nin güvenilmez olduğundan şüphe etmemesi gerektiğini söyledi.

Dünya 23.12.2019, 17:12
Rusya'dan ABD'ye sert tepki: Yaptırımlar yanıtsız kalmayacak

Sputnik'in geçtiği habere göre, ABD'nin TürkAkım ve Kuzey Akım-2 doğalgaz boru hatlarına yönelik yaptırımlarını değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bu adımın ardından hiçbir ülkenin ABD'nin güvenilmez olduğu konusunda şüphe duymaması gerektiğini açıkladı.

Rusya parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi'nde 'Hükümet Saati'nde konuşan Lavrov, "ABD kendi ekonomik sorunlarını çözmek ve enerji güvenliği görevlerini yerine getirmek için en yakın müttefiklerine yaptırım uygularken dünyadaki hiçbir ülke, Washington'un güvenilmez olduğundan şüphe duymamalı. ABD bu ülkelere herhangi bir vaatte bulunursa bile, onları her an yarı yolda bırakabilir" dedi.

Rus Dışişleri Bakanı, Washington'ın, Amerikan diplomasinin yaptırımlar, ültimatomlar ve tehditler gibi çeşitli yöntemler yardımıyla her şeyden önce gözdağı vermeye odaklandığını bir kez daha ortaya koyduğunu vurguladı.

'Yaptırımlar yanıtsız kalmayacak'

Sergey Lavrov, ABD'nin yaptırımlarının yanıtsız bırakılmayacağını da söyledi. Lavrov,

"Bu, üzerinde sakin bir şekilde çalışılması, sakin bir şekilde analiz edilmesi gereken bir durum. Bu tür adımların kabul edilemez olduğunu ve tüm uluslararası hukuk normlarını, tüm diplomasi ve beşeri ahlak kurallarını ihlal eden bu kaba eylemlerin yanıtsız kalmayacağını size temin ederim" ifadelerini kullandı.

ABD Hazine Bakanlığı, Rus doğalgazını Avrupalı tüketicilere taşıyacak olan Kuzey Akım-2 ve Türk Akım projelerine yönelik yaptırımların yürürlüğe girdiğini ve Washington’un boru hatlarının yapımını gerçekleştiren şirketlerden çalışmalarını derhal durdurmalarını talep ettiğini açıklamıştı.

Yorumlar (1)
sarıgül 1 yıl önce
sanki Rusya çok güvenilir. Hepside suryede bol bol mazlumları bombaladılar:Allah Teala Hazretleri bu katilleri kahreylesin
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?