Rusya'dan İran'a kritik S400 teklifi!

Rusya Duma Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksandr Şerin, ABD’nin Orta Doğu'ya füze kompleksleri gönderme kararının ardından, İran'ın en kısa sürede Rus S400 füze savunma kompleksini alması gerektiğini belirtti

Rusya'dan İran'a kritik S400 teklifi!

Rusya'nın İran'a S-400 füze savunma sistemi satmasına karşı olduğuna dair haberlerin her iki ülke tarafından yalanlanmasından sonra dün Moskova'dan, Tahran yönetimine, ''S400 satabiliriz'' önerisi geldi.

Duma Savunma Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksandr Şerin, ABD'nin Orta Doğu'ya füze kompleksleri gönderme kararının ardından İran'ın Rus S-400 füze savunma kompleksinin alma konusunu düşünmesini gerektiğini bildirdi.

Şerin Rus haber ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklamada, ''Bu sistemin (Patriot) her şeyden korunan ve kendi hava sahasını kapatmaya çalışan bir ülke tarafından kullanıldığını düşünüyorum. ABD'nin eylemlerinin kendi imkanlarını gösterme çabası olduğunu düşünüyorum'' ifadesini kullandı.

Şerin, bu sebepten dolayı İran'ın en kısa sürede Rus S-400 kompleksleri alması gerektiğini belirterek, ''İran tamamen korunacak. Sadece S-400 almayı planladıklarına dair sinyal bile onları koruyacaktır'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5