banner29

Rusya'dan şaşırtan Venezuela kararı

Rusya devletine ait doğalgaz şirketi Gazprom'un en büyük hissedarı olduğu bir banka olan Gazprombank, Venezuela devlet petrol şirketi PDVSA'nın tüm işlemlerini ve hesaplarını dondurdu.

Dünya 17.02.2019, 16:01 17.02.2019, 16:03
Rusya'dan şaşırtan Venezuela kararı

İngiliz haber ajansı Reuters'a konuşan üst düzey bir kaynak, Rusyadevletine ait doğalgaz şirketi Gazprom'un en büyük hissedarı olduğu bir banka olan Gazpromban'ın, Venezuela devlet petrol şirketi PDVSA'ya ait hesapları dondurma kararı aldığını açıkladı.

Reuters'a konuşan kaynak, alınan kararın amacının "ABD yaptırımlarından korunmak" olduğunu ifade etti.

RUSYA'DAN HENÜZ RESMİ BİR DOĞRULAMA GELMEDİ

ABD'nin Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'yu "geçici devlet başkanı" ilan etmesinin ardından, halk tarafından seçilmiş devlet başkanı Nicolas Maduro'nun arkasında duran Rusya'dan bu habere henüz bir doğrulama gelmedi.

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE REUTERS'IN BİR HABERİ YALANLANMIŞTI

Reuters haber ajansı geçtiğimiz günlerde yayınladığı haberde, PDVSA'nın müşterilerine ödemeleri Gazprombank'ta açılan yeni hesaplar üzerinden yapmaları talebini ilettiği bilgisini içeren bir haber yayınlamıştı. PDVSA'nın bu kararı, Amerikan yaptırımlarını aşmak için aldığı tahmin ediliyordu. Ancak Gazprombank, Reuters'ın haberini kesin bir dille yalanlamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?