banner29

Rusya'dan skandal 'Esed' açıklaması! Kriz tırmanacak...

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Esed rejiminin İdlib'deki zaferinin kaçınılmaz olduğunu iddia ederek "Türkiye ile iyi ilişkilerimiz var ancak her konuda aynı fikirde olduğumuz anlamına gelmez" ifadelerini kullandı.

Dünya 16.02.2020, 09:48
Rusya'dan skandal 'Esed' açıklaması! Kriz tırmanacak...

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'de Esed'in ordusunun İdlib'deki zaferinin kaçınılmaz olduğunu söyledi. Lavrov ayrıca Türkiye ile bazı konularda görüş ayrılığı yaşadıklarını dile getirdi.

"Rusya, Türkiye ile her konuda aynı fikirde değil"

Lavrov, ülkesinin Türkiye ile iyi ilişkiler içinde olduğunu ancak bazı konularda Moskova ve Ankara arasında görüş ayrılığı yaşandığını ifade etti.

Rusya Dışişleri Bakanı, "Türkiye ile iyi ilişkilerimiz var ancak her konuda aynı fikirde olduğumuz anlamına gelmez. Hiçbir ülke arasında bütün konularda tam bir görüş birliği olması imkansız" dedi.

Çavuşoğlu, Lavrov ile görüştü

Bu arada Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov ile 56. Münih Güvenlik Konferansı'nda bir görüşme gerçekleştirdi.

"Heyetlerimiz pazartesi Moskova'da bir araya gelecek"

Çavuşoğlu, Lavrov ile görüşmesinin ardından Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Lavrov ile faydalı bir görüşme yaptıklarını kaydeden Çavuşoğlu, "Pazartesi günü heyetlerimiz Moskova'da bir araya gelecek. Bu görüşmelerden sonra tekrar durum değerlendirmesi yapma konusunda mutabık kaldık." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?