Saddam'ın torunu konuştu: İran ve ABD defolup gidecek!

Mesut Uday Hüseyin, dedesi Saddam Hüseyin'in idamının 13. yıl dönümünde yenisafak.com'a özel açıklamalarda bulundu. Hüseyin, ABD ve İran güçlerinin kısa sürede Irak'tan çıkarılacağını belirterek "Ülkeden defolup gidecekler, amaç hedef o" dedi. "Irak'a dönmek ve siyasete girmek gibi bir hedefiniz var mı?" sorusuna Hüseyin, "Bu dediğiniz yarın da olabilir " cevabını verdi.

Saddam'ın torunu konuştu: İran ve ABD defolup gidecek!

Mesut Uday Hüseyin, dedesi Saddam Hüseyin'in idamının 13. yıl dönümünde yenisafak.com'a konuştu.

Mesut Uday kendisine sorulan, "Sizin gözünüzden Saddam Hüseyin nasıl bir insan?" sorusuna:

"Batı, istemediği yönetimlere diktatör resmi çizer. O kişiyi canavarlaştırıp ortaya bir canavar çıkartırlar. Kendisine ve ailesine saldırırlar. Dedem kız çocuklarına çok düşkün bir aile babası, aile içinde de hukuk var, kendisi zaten hukukçu, aile içinde babaannenin sözü geçer. Bahsettikleri Saddam Hüseyin çok farklı. Ama tabi devlet işlerinde serttir. Aile içerisinde kadınlar daha söz sahibidir. Haksızlığa tahammülü yoktu. Babam, Erbil ya da Musul'a ziyareti sırasında askeri noktadan geçiyor, asker de kimlik soruyor kendilerine. Babam da askere sen bana nasıl kimlik sorarsın diye askere tokat atıyor, bu olay dedemin kulağına gidiyor. Dedem bir süre sonra babamı da alıp askerin bulunduğu birliğe gidiyor, askeri çağırıyor. Askere diyor ki sen de tokat at, asker tabi yavaş vuruyor, hızlı vuracaksın diyor. Daha sonra babamla asker arasında oradan bir dostluk başlıyor. Ailede kayırma yapmak hiç sevmediği şeyler. Bir güç etrafında bunu kimsenin kullanmasına müsaade etmiyor. O anlamda devlet işlerinde sert." şeklinde cevap verdi.

Devrim komuta konseyi üyelerinin naaşlarının İran milisleri tarafından kaçırılmasının sebebi sorulduğunda ise:

"İşte bunların zihniyeti. Bunların bakış açısı ortada. Yani bir mezardan sen hangi bir ahlakla, ne bekleyebilirsin. Sizler nasıl bir yaratıksınız ki böyle işlerin içine giriyorsunuz. Hatta bunlarla Suriye'de de işte mücadele ediliyor. Türkiye de işte sıkıntısını yaşıyor. Bunların yaptıklarından dolayı insanlar sınırlara yığılıyor. Türkiye bunları yaşıyor. Irak'tan bunların defolup gitmesi; amaç hedef o."

(Yeni Şafak)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5