banner29

"Sarı Yelekler'in en ön saflarında PKK unsurlarını görüyoruz"

BBP lideri Mustafa Destici, Fransa'daki eylemleri yapan sarı yeleklilerin en ön saflarında PKK, PYD, YPG unsurlarını gördüklerini belirterek, "Fransa için bu çok büyük bir derstir. Bütün Avrupa devletleri bunu görmeli ve topraklarındaki PKK, PYD, YPG gibi terör örgütlerine karşı gereğinin yapılması gerektiğini söyledi.

Dünya 10.12.2018, 09:31 10.12.2018, 09:34
"Sarı Yelekler'in en ön saflarında PKK unsurlarını görüyoruz"

BBP lideri Mustafa Destici, Fransa'daki eylemleri yapan sarı yeleklilerin en ön saflarında PKK, PYD, YPG unsurlarını gördüklerini belirterek, "Fransa için bu çok büyük bir derstir. Bütün Avrupa devletleri bunu görmeli ve topraklarındaki PKK, PYD, YPG terör unsurlarına asla müsaade etmemeli, hepsini sınır dışı ederek Türkiye'ye teslim etmeli" dedi.

Partisinin Eskişehir'in Günyüzü Belediye Başkan adayı Üstün Ünlü'nün tanıtım töreninde konuşan Destici, Fransa'daki gösterilerin arkasında emperyalist küresel güçlerin farklı uzantılarının olduğunu bildiklerini söyledi.

Fransa'nın geçmişten bugüne hükümetlerinin hem ASALA hem de PKK'nın Avrupa'daki uzantılarının hep destekçisi olduğunu belirten Destici, şöyle konuştu:

"Hep uyardık, dedik ki 'Bunu yapmayın, terör ve terör uzantıları ve bunları kullananlar gün gelir size karşı da kullanırlar.' İşte o gün geldi. Fransa'daki eylemleri yapan Sarı Yelekler'in en ön saflarında PKK, PYD, YPG unsurlarını görüyoruz. Fransa için bu çok büyük bir derstir. Sadece Fransa için değil bütün Avrupa devletleri bunu görmeli ve topraklarındaki PKK, PYD, YPG terör unsurlarına asla bundan sonra müsaade etmemeli, hepsini sınır dışı ederek Türkiye'ye teslim etmelidirler. Biz bunu bekliyoruz. Eğer bunu yapmazlarsa bugünü de ararlar."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?