banner30

banner29

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic'ten flaş 'Türk İHA'ları açıklaması

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandr Vucic, Türkiye'den insansız hava araçları satın alma konusu ile yakından ilgilendiklerini belirtti.

Dünya 06.10.2020, 23:28
Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic'ten flaş 'Türk İHA'ları açıklaması

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandr Vucic, Türkiye'den insansız hava araçları (İHA) satın alma konusu ile ilgilendiklerini söyledi.

İHA sistemlerini ilginç bulduklarını ve gelecekte satın almak istediklerini kaydeden Vucic, "Türk tarafı ile anlaşıp anlaşamayacağımızı göreceğiz. Ne olursa olsun, burada bahsi geçen insansız hava araçları oldukça iyi. Türk üreticilerin hakkını vermem gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Vucic, Sırbistan'ın her zaman güvenliğini güçlendirmek istediğini belirterek, "Biz hiç kimseyi tehdit etmiyoruz, hiç kimseye saldırmıyoruz. Ancak bir sürprizle karşılaşmamak için her daim hazır olmalıyız. Bu kapsamda da gerekli adımları atıyoruz." dedi.

Sırbistan'ın askeri anlamda tarafsız bir ülke olduğunu öne süren Vucic, kendi hava sahalarını ve topraklarını kendileri savunmak ve korumak istediklerini dile getirdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de Türk SİHA'ları ile ilgili “Türkiye’nin üst düzey SİHA’ları sayesinde can kayıpları azaldı. Bu SİHA’lar Türkiye'nin potansiyelini gösteriyor, bizi güçlendiriyor" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?