Süleymani'yi överken itiraf etti! Azerbaycan'ın bölünmesini sağladı...

ABD'nin öldürdüğü İranlı general Kasım Süleymani hakkında açıklamalarda bulunan İranlı uzman, Süleymani'yi överken Ermenistan'a karşı Azerbaycan'ın bölünmesine yol açarak Azerilerin güçlenmesini engellediğini itiraf etti.

Süleymani'yi överken itiraf etti! Azerbaycan'ın bölünmesini sağladı...

İran ve bölge uzmanlarından biri olan Cehanbehş İzediKasım Süleymani ile ilgili dün katıldığı İran devlet televizyonundaki programda, Süleymani’nin Karabağ Savaşı sırasında Ermenilere yardım ettiğini anlattı. İzedi bu çabaların İran’ın lehine olduğunu ve Pan Türkizm’in yayılmasını engellediğini belirtti.

AZERBAYCAN GÜÇLERNMESİN DİYE...

İzedi’nin İran devlet televizyonundaki açıklamaları şu şekilde:

“90’lı yıllarda Karabağ’ın işgalden kurtarılması, Nahçıvan ile Azerbaycan arasında olan toprakların geri Azerbaycan’a verilmesi Pan Türkist düşünceyi bölgede güçlendirecekti. Bizim menfaatinize olmayan birlik oluşacaktı. Bölgedeki güç dengeleri değişecekti. Bu nedenle Kasım Süleymani dengelerin değişmemesi için adımlar attı ve topraklar Ermenistan’a kaldı.”

Asas Medya

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 2 hafta Önce

Sizin Müslüman Azerbaycan halkına yaptığınızı kafir bile yapmaz Allah yakında belanızı verecek inşallah

Deniz yılmaz
Deniz yılmaz - 2 hafta Önce

Bu yazıyı okuyana kadar bir müslüman öldürülmüş diye uzuluyordum ama onun yatacak yeri yokmuş insan din kardeşine bunu yapar mı

Mehmet KARCI
Mehmet KARCI - 2 hafta Önce

Bu adamlar şeytani yaptıkları işlere insanoğlunun aklı fikri zor erer

Selçuklu Kartalı
Selçuklu Kartalı - 1 hafta Önce

İran kendi sonunu hazırladı bize oturup izlemek düşer acıyorsam namerdim. Kendisi perscilik oynayacak din satıp tüccarlık yapacak sonra diyecek ki Türkler birleşmesin engel oluyorum. Buna ikiyüzlülüğün daniskası diyorum. Geçmiş olsun iran bizim milletimizle uğraşanlar elbet hakettiklerini bulmuştur.

SIRADAKİ HABER

banner5