banner30

banner29

Suriyeli muhalifler ile Esed rejimi anlaşma sağladı!

Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen, Suriyeli muhalifler ile Esed rejiminin Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını bittikten sonra Cenevre'de masaya oturma konusunda anlaştıklarını duyurdu.

Dünya 19.05.2020, 12:44 19.05.2020, 12:48
Suriyeli muhalifler ile Esed rejimi anlaşma sağladı!

İngiliz haber ajansı Reuters'da yer alan son dakika haberine göre; Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen, Suriye'deki gelişmeler hakkında bir açıklama yaptı.

Pedersen, Suriye'de yıllardır çatışan muhalifler ile Esed rejiminin, Cenevre'de anayasa sürecini görüşmek üzere bir araya gelme konusunda anlaştığını söyledi.

Gazetecilere demeç veren BM temsilcisi, "Koronavirüs salgını izin verdiği anda Cenevre'ye gelmeyi kabul ettiler ve bir sonraki toplantı için bir gündem üzerinde anlaştılar" dedi.

Toplantının video konferans yoluyla yapılmayacağını söyleyen ve görüşmenin tarihi hakkında bilgi vermeyen Pedersen, ABD ile Rusya'ya çağrı yaparak barışa katkıda bulunmalarını istedi.

Yorumlar (2)
Eflatun 13 ay önce
İnşAllah hayırlısı ile anlaşma sağlanır. İnsanlar, vatanlarına dönüp huzur içinde yaşarlar
Celal Dönmez 13 ay önce
Bu Esad denen katil terörist değil mi idi ki, tam anlaşma sağlanacak iken, katil ve terörist putine dayanarak anlaşmadan vazgeçti. Şimdi kime nağme okuyor yalanca iki yüzlü terörist?
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?